Spor Arena Turgay Kıran kimdir?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turgay Kıran kimdir?

Turgay Kıran, Ulusal Kanal'daki açıklamalarıyla gündeme geldi. 2004 – 2006 yıllarında Galatasaray Spor Kulübü Başkan Vekili görevini üstlenen Turgay Kıran, Galatasaray’ın 100. yıl komitesinin de başkanlığını yapmıştı. Peki Turgay Kıran kimdir?

Türk iş adamı Turgay Kıran, 9 Aralık 1948’de doğdu. 100. dönem Galatasaray Lisesi mezunu olan Turgay Kıran, eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Fransız Roman Dilleri ve Edebiyatı bölümünde lisansını tamamladı.

1975 yılında turizm alanında çalışmaya başlayan Turgay Kıran Hotel Etap Marmara, Hotel Etap İstanbul, gibi seçkin mekanlarda üst düzey yöneticiliklerini yaptı. İlerleyen yıllarda uluslararası tatil köyü ve otellerin de işletmeciliğini üstlendi. 1990 yılından beri Batum, Aceristan, Bodrum, Kuşadası, Antalya, Pamukkale ve İstanbul’da 10’a yakın beş yıldızlı tatil köyü ve otel projesinin işletme danışmanlığını, yöneticiliğini ve işletmeciliğini yapmıştır. Inter Group International Entertainment’in yönetim kurulu başkanı olan Turgay Kıran, Güneş Sigorta A.Ş. nin yönetim kurulu üyeliğinde, Turizm Yatırım Bankası A.Ş (TYT) yönetim kurulu ve kurucu üyeliklerinde yer almıştır.
Alp Yalman’ın başkanlık yaptığı 90-92 yıllarında yönetim kurulu üyeliği yapan Turgay Kıran. 1985-1988 Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, 1990-1992 Türkiye Kürek Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. 2004 – 2006 yıllarında Galatasaray Spor Kulübü Başkan Vekili görevini üstlenen Turgay Kıran, Galatasaray’ın 100. yıl komitesinin de başkanlığını yapmıştır. 2009-2011 TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği üstlenen Turgay Kıran, Galatasaray Spor Kulübünün 23 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerine aday olmuştur.

Turgay Kıran evli ve bir çocuk babasıdır. Redd grubunun gitaristi, Berke Hatipoğlu ve grubun klavyecisi, İlke Hatipoğlu, Turgay Kıran'ın yeğenleridir.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle