« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuncay konusu artık kapansın

'Biz hala çok güçlüyüz' diyen Brezilyalı yıldız, İstanbul BŞB ve Oftaş karşılaşmalarındaki sürpriz puan kayıpları için, 'Büyük maçlarda daha iyi oynuyoruz' yorumunu yaptı. Alex, G.Saraylı Lincoln ile kıyaslanması için de, 'Umrumda değil' ifadesini kullandı.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Kaptanı Alex De Souza, Tuncay Şanlı’nın takımdan ayrılmasıyla güç kaybına uğradıklarını, ancak bunun sık sık gündeme getirilmesinin yersiz olduğunu söyledi. Dün sabah Samandıra Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Brezilyalı yıldız, "Tuncay çok büyük bir futbolcuydu. Ancak gitti diye sürekli gündeme getirmenin de anlamı yok. Çünkü biz hala çok güçlüyüz. Aramıza yeni katılan oyunculara destek vermemiz gerekiyor" dedi.

Roberto Carlos’un, "İnter’i yenersek gruptan lider çıkabiliriz" sözlerinin hatırlatılması üzerine Alex, "Onlar İtalya’nın şampiyonu ancak biz de Türkiye şampiyonuyuz. Kendi sahamızdaki ilk İnter maçı çok çok önemli. 3 puanla başlamak büyük bir moral olacak. Kendi sahamızda bunu başarabilmek için herkesin kenetlenmesi gerekiyor" diye konuştu.

Büyük maçların takımıyız

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Gençlerbirliği OFTAŞ maçlarında yaşadıkları puan kayıplarının sürpriz olduğunu belirten Alex, "Futbolun içinde bunlar var. Bizim büyük takımlara karşı daha başarılı maçlar çıkardığımız bir gerçek. Anadolu takımlarıyla oynadığımız zaman puan kayıpları yaşıyoruz" dedi.

Alex, kendisinin Galatasaraylı Lincoln’le kıyaslanması ve sarı kırmızılı oyuncunun kendisinden daha iyi olduğu yorumlarıyla ilgili bir soru üzerine, "Bunlar sizin düşünceniz, saygı duyarım. Benim futbolum ortada. Ayrıca ’Ben daha iyiyim, o daha iyi’ gibi bir endişem yok" ifadesini kullandı.

Mücadeleden kaçmam

Maçlarda ikili mücadeleden kaçtığı yolundaki söylentileri yanıtlayan Alex "Hiçbir zaman ikili mücadelelerden kaçmadım. Sadece top rakibe daha yakın olduğu zaman kendimi riske etmiyorum. Sakatlanabilirim veya karşı tarafı sakatlayabilirim. Bu da kaçıyormuş gibi görünmeme yol açıyor" açıklamasını yaptı.

Bir gazetecinin "Alex tribünlerin hala sevgilisi, ancak kendisi gibi popüler bir Roberto Carlos’un gelmesi onu nasıl etkiledi?" sorusuna ise Alex, şu yanıtı verdi: "İyi oyuncularla birlikte oynamaktan daha güzel bir şey olabilir mi. Anelka geldiğinde de aynı soru yöneltilmişti. Ne kadar çok kaliteli oyuncu olursa bu benim ve takımım için iyidir. Taraftar beni veya bizi değil en çok kulübünü seviyor" .

Frikikleri ben de özledim

Alex, "Özlenilen frikik gollerini ne zaman göreceğiz?"
sorusu üzerine, Alex, "Frikik gollerimi bende sizler gibi bekliyorum. Geçen yıl pubis’te (çatı kemiği) sorunum olduğu için olmadı. Bu yıl onu atlattım. Kendimi gayet iyi hissediyorum. Frikik gollerini ben de bekliyorum" dedi.

Brezilya Milli Takımı’na giden Edu ile aynı uçakta olmak istediğini belirten Alex, "Milli Takım’a çağrılsaydım tabii ki çok mutlu olur, onur duyardım. Şu an orada olanlara tüm kalbimle destek veriyorum. Teknik direktörü de çok iyi anlıyorum. Zira Brezilya’nın çok fazla seçeneği var" diye konuştu.

Alex, kaptanlığa getirilmesinin kendisinde bir değişikliğe yol açmadığını da belirterek, "Benim için farketmiyor. Başkanı da olsam kaptanı da olsam her zaman aynı şekilde olacağım. Ben bu takımın parçasıyım" dedi.