GeriFutbol Trabzonsporlu Rodallega'nın mağduriyeti sürüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzonsporlu Rodallega'nın mağduriyeti sürüyor

Trabzonsporlu Rodallega'nın mağduriyeti sürüyor

Tanımadığı kişilerce hakkında icra takibi başlatılan ve 2,5 milyon lirası icra dairesinin kasasında tutulan Trabzonspor Kulübü oyuncusu Hugo Rodallega Martinez'in avukatları İstanbul Adalet Sarayı'nın önünde açıklama yaptı.

Tanımadığı kişiler tarafından geçtiğimiz ay hakkında 2 milyon 500 bin TL tutarında icra takibi başlatılarak dolandırılmak istendiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunan Trabzon Kulübü oyuncusu Hugo Rodallega Martinez’in avukatları, İcra Müdürlüğü kasasında bekletilen paranın 44 gündür ünlü futbolcuya iade edilmediği söyledi.

Savcılığa yapılan şikayetten 44 gün sonra Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek basın açıklaması yapan Martinez’in avukatları, İcra Müdürlüğü kasasında bekletilen paranın müvekkillerine iade edilmediğini belirterek, hukukun haklıya hakkını vermek olduğunu bir an önce ünlü futbolcunun parasının iade edilmesini istediler.

“MAĞDURİYETİN 44’ÜNCÜ GÜNÜNDEYİZ”

Rodallega'nın avukatlarından Emin Özkurt, “Dolandırıcılık girişimini hukuki adımlarla engelledik. İcra kanalı kullanılmak suretiyle hesabından alınmak istenen 2,5 milyon liranın icra kasasında tutulmasını temin ettik. Bariz ve açık hukuk dışı girişime maruz kalmış müvekkilime parası kendisine iade edilmedikçe mağduriyeti devam etmekte. Bu mağduriyetin 44’üncü günüdeyiz. 44 günde herhangi bir ilerlemem kaydedilmemesi yargıya ve adalete olan güveni sarsıyor. Bir hırsızlık düşünün hırsızlık girişiminde evinize giren hırsız son anda çaldığı altınlar yakalanıyor. Altınların iadesi ertesi gün yapılır. Ama bekleniliyor. Böyle bir durumla karşı karşıyayız. Rodallega bir dolandırıcılık girişimine maruz kaldıysa bu para iade edilmeli. Yok eğer bu girişimi yapanlar haklıysa mahkemenin bu parayı ilgili kişilere telsim edilmesi lazım.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Trabzonspor Kulübü’nde forma giyen Hugo Rodallega Martinez’e tanımadığı bir kişi tarafından icra takibi başlatılıp başka bir adrese tebligat çıkarılmıştı. İddiaya göre haciz ihbarnamesi gönderilen banka da Martinez’i bilgilendirmeden bankadaki parasına haciz koymuştu. Devre arası sebebiyle yurtdışında olan futbolcu Türkiye’ye dönünce durumdan haberdar olmuştu. Tedbir kararı aldıran ve konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Martinez’in avukatları usulsüz işlemleri yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Günün en popüler iddaa tercihlerini incelemek için buraya tıklayın!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle