GeriFutbol Trabzonspor, Hosseini transferinde FIFA sorununu ortadan kaldırdı.
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzonspor, Hosseini transferinde FIFA sorununu ortadan kaldırdı.

Trabzonspor, Hosseini transferinde FIFA sorununu ortadan kaldırdı.

Trabzonspor, Seyedmajid Hosseini transferinde İran'ın Esteghlal Kulübü arasında olan sorunu ortadan kaldırdı.

İki kulüp arasında yapılan anlaşmaya göre bordo-mavili kulüp Seyedmajid Hosseini'nin Trabzonspor'a transferi karşılığında Esteghlal Kulübüne 400 Bin dolar transfer bedeli ödeyecek. Ayrıca oyuncunun yetiştirme tazminatının en fazla 200 Bin dolar'lik tutarı da Trabzonspor tarafından karşılanacak. Böylelikle Esteghlal Kulübüne ödenecek toplam bedel en fazla 600 Bin dolar olacak.

FIFA TEHLİKESİ ORTADAN KALKTI

Trabzonspor, yaptığı görüşmeler sonrasında İran kulübüyle oyuncunun serbest kalır maddesini yürürlüğe geçirmiş olsa idi. Bordo-mavili kulüp öncelikle 100 Bin dolar serbest kalma bedeli ve 240 Bin Euro yetiştirme bedeli olmak üzere yaklaşık 380 Bin dolar tutarında bir maliyetle karşılaşacak, oyuncunun geçici lisansı için FIFA'ya başvuracak ve asgari 30 günlük bir sürede oyuncuyu oynatamayacaktı.

Trabzonspor Kulübü , bu süreçleri yaşamak yerine Esteghlal Kulübü ile anlaşarak transferi gerçekleştirmek yoluna gitmemiz dolayısıyla ortaya çıkan 220 Bin dolar tutarındaki fazlalık ödemenin, 120 Bin doları oyuncu Seyedmajid Hosseini tarafından, 55. Bin doları kısmı menajeri tarafından ve 45 Bin dolarlık kısmı da bordo-mavili kulüp tarafından karşılandı.

Günün en popüler iddaa tercihlerini incelemek için buraya tıklayın!

En Çok Oynanan Bahis
 • 135Galatasaray - Akhisar Bld.G.Spor
  31,40
  6842kez oynandı
Maç Sonucu Bahsini Seç

Yorumları Göster
Yorumları Gizle