« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'da düşen düşene

TRABZON’un Süper Lig’in 2. yarısında yaşadığı muhteşem çıkış ve başarı grafiği her geçen gün artmaya devam ederken, bordo mavili kulübün bünyesindeki diğer branşlar ve şehrin önemli kulüplerinde durum içler acısı...

ÜMİT GENÇ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de kalplerin futbol ve spor için attığı bu şehir son dönemde yaşanan başarısızlıklar nedeniyle büyük kaygı taşıyor. Listenin en başındaki hayal kırıklığı hiç şüphesiz 3. Lig’e kadar düşen 1461 Trabzon... Mustafa Reşit Akçay yönetimindeki başarılarıyla Türkiye’nin sempati ve övgüsünü kazanan Trabzonspor’un pilot takımı 1461 Trabzon 2 yılda 2 lig birden düşerek Spor Toto 3. Lig’in yolunu tuttu.

FİLEDE DE HAYAL KIRIKLIĞI...

ŞEHRiN ikinci büyük takımı olarak görülen ve başarılarıyla kenti gururlandıran Ofspor da makus talihine boyun eğdi. 1 yıl önce şampiyon olarak Spor Toto 2. Lig’e yükselen Ofspor yaşadığı maddi imkansızlıklara çare bulamayınca tıpkı 1461 Trabzon gibi tekrar Spor Toto 3. Lig’e geriledi.

Sezon öncesi kapatılma kararı alınan ancak taraftarlardan gelen tepkiler üzerine geri adım atılan Trabzonspor Erkek Hentbol Takımı için de değişen bir şey olmadı. Bordo mavililer, gelecek sezon 1. Lig’de mücadele edecek.

Öte yandan transferde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle kötü sonuçların esiri olan kadın voleybol takımlarından İdmanocağı da küme düşüp hayal kırıklığı yarattı.

POTADA ÜÇ KRİTİK VİRAJ VAR...

TRABZONSPOR Kulübü Başkanı Muharrem Usta’nın, bu göreve gelmeden önce büyük destek verdiği, EuroChallenge Kupası’nda final oynayan Trabzon Medical Park Erkek Basketbol Takımı’nın da son durumu pek iç açıcı değil.

Şu anda topladığı 34 puanla 14. sırada yer alan bordo mavililer, Spor Toto Basketbol Ligi’nde çıkacağı son 3 maçı da kazanmak zorunda. Aksi halde devler, play-off hedefiyle başladığı lige veda etmek zorunda kalacaklar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler