« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yazarlar

  Efe Sıvış
  Taraftar Yazarı
  Efe Sıvış
  Fenerbahçe
  Efe Sıvış için Fenerbahçe bir Cumhuriyet ve o bu cumhuriyetin sınırları içinde yaşıyor. 2013 tarihinde Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Sıvış bu tarihten itibaren gerçekleşen genel kurul toplantılarına ve Fenerbahçe Üniversitesi kuruluş çalıştaylarına katılım sağlıyor. Efe Sıvış Taraftarından’da Fenerbahçe Cumhuriyeti’ni temsil ediyor.
  Daha Fazlası
  Tüm Yazıları

  En Keskin Viraj Alındı

  Fenerbahçe, Aykut’un istifa sinyali verdiği Osmanlıspor maçının ardından önce Sivasspor’u, ardından Antalyaspor’u 1-0 yendi. Sarı lacivertlilerin futbol kalibresi düşükse de mücadele gücü yüksekti. Oyuncuların kondisyon durumu ve özgüvenleri olması gereken seviyeye gelmişti. Bu saatten sonra Fenerbahçe’nin özellikle 2. ve 3. bölgelerdeki organizasyon kapasitesinin artması halinde zirveye yürümesinin önünde herhangi bir engel kalmamıştır. 14. haftada Beşiktaş – Galatasaray maçından çıkacak bir beraberlik ya da Beşiktaş galibiyeti, Stefan Zweig’ın deyişiyle Fenerbahçe’nin yıldızının parladığı ana işaret edebilir.

  Devamını oku

  Her Gecenin Ardında Bir Nehar Vardır

  Fenerbahçe, Süper Lig’in 12. Haftasında önce Beşiktaş’ın sonra Galatasaray’ın puanlar kaybederek kendisine açtığı ortayı gole çevirmeyi bildi. Demirgrup Sivasspor’u Kadıköy’de 4 -1 mağlup etti. Sonuç, Fenerbahçe’yi umutlandırdığı gibi Aykut’un ve futbolcuların özgüvenini yerine getirdi. Bu sonuçta Aziz Yıldırım’ın hafta içinde Samandıra’ya bizzat gelerek futbolcularla yaptığı toplantıların etkisinin olduğu aşikar. Fenerbahçe’nin 4 maçlık dağdağalı serisinin ardından gelen galibiyeti en güzel şu söz açıklar; Her kışın ardında bir bahar, her gecenin ardında bir nehar vardır.

  Devamını oku