Efe Sıvış
Taraftar Yazarı
Efe Sıvış
Fenerbahçe
Efe Sıvış için Fenerbahçe bir Cumhuriyet ve o bu cumhuriyetin sınırları içinde yaşıyor. 2013 tarihinde Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Sıvış bu tarihten itibaren gerçekleşen genel kurul toplantılarına ve Fenerbahçe Üniversitesi kuruluş çalıştaylarına katılım sağlıyor. Efe Sıvış Taraftarından’da Fenerbahçe Cumhuriyeti’ni temsil ediyor.
Daha Fazlası
Tüm Yazıları

Yetenekle Kondisyon Cem Edilince Zirvenin Önü Açıldı

Fenerbahçe geçen haftaki Başakşehir galibiyetinin ardından Alanyaspor’a karşı kendi evinde yüksek bir moralle, dirençli bir fizik gücüyle ve hücum zenginliği ile oynadı. Aykut Hoca’nın Valbuena-Aatıf dilemmasından çıkması ve ikisine birden forma şansı vermesi sarı lacivertlilerin önde yaptığı baskının etksini ve hücum zenginliğini artırdı. Buna karşılık Alanyaspor içe kapandı ve şansını kontrataklarla denedi. Pozisyon bulmada başarılı da oldu. İlk yarıda 6 pozisyonun üçü Alanyaspor’un üçü Fenerbahçe’nindi. Hikmet Karaman’ın maç sonu kibarca ima ettiğinin Türkçesi şudur; Fenerbahçeli oyuncuların kalibrelerin göreli yüksekliği ilk yarıda golleri bulmalarına vesile oldu. Alanyaspor ise net pozisyonlara girse de skor yapamadı. Fenerbahçe, 3-0’lık Alanya galibiyetinin ardından önümüzdeki hafta Beşiktaş’ı mağlup etmesi halinde zirve yarışında çok önemli bir virajı almış olacak.

Devamını oku

İki Acziyet Bir Galibiyet

Sarı lacivertliler, erken final mahiyetinde çıktığı Medipol Başakşehir maçında baskılı ve üretken bir oyun ortaya koydu. Fenerbahçe, olası bir mağlubiyet halinde sezonu kapatabilirdi. Aykut Hoca buna rağmen oyun anlayışını mahfuz tuttu, taviz vermedi. Valbuena yerine yine Aatıf’ı kullandı. Santraforda Fernandao’nun, santrafor arkasında Giuliano’nun performansları Fenerbahçe’yi galibiyete taşıdı. Emre, Mossoro gibi temel yapıtaşlarından yoksun Başakşehir ise Fenerbahçe karşısında ciddi bir varlık gösteremedi. Sarı lacivertliler, 5 puan önünde bulunan lider Başakşehir’i mağlup ederek aradaki farkı 2’ye indirdi.

Devamını oku

Savunma Var, Baskı Var, Kondisyon Var, Skor Yok

Sarı-lacivertiler, Rıza Çalımbay ikinci yarıda Sosa’yı oyuna alana kadar domine etmeyi başardığı Trabzonspor karşısında skor açısından sıkıntı yaşadı. Bordo-Mavililer yediği baskıyı Sosa ile kırdı ve golü Fenerbahçe’den önce buldu. Fenerbahçe’nin skora denge getirdiği golü ise organize olmayan bir atakla Valbuena’nın kestiği ortayla Souza’nın bireysel yeteneğinin harmanlanmasıyla geldi.

Devamını oku