« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Taraftar tribüne gelirse, başarı da gelir!'

Sarı lacivertli taraftarların stadı doldurması halinde futbolda da başarılı olacaklarını ifade eden Fenerbahçe Asbaşkanı Selim Kosif, "Başkan Aziz Yıldırım ile her branşta finalist takım olma geleneği kazandık. Bu çıta daha da yukarı çıkacak diye konuştu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Asbaşkanı Selim Kosif, "Futboldaki başarısızlığımızın sebebi 2011 sürecidir" dedi. Sarı lacivertli taraftarların stadı doldurması halinde futbolda da başarılı olacaklarını ifade eden Kosif, "Başkan Aziz Yıldırım ile her branşta finalist takım olma geleneği kazandık. Bu çıta daha da yukarı çıkacak diye konuştu.

Çarpıcı açıklamalar yapan Kosif, şunları söyledi...

-  Basketbol ve voleybolda şampiyonluklar geliyor, futbol takımına güven yok ve stad boş. Tribünler dolmadığı gibi puan kaybedilen bazı maçların ardından istifa sesleri yükseliyor, hatta takımın gittiği bir çok deplasmanda yönetime protestolar oluyor.

YÖNETİM İSTİFA, AMA YA GELEN KUPALAR
- 19 yıldır görevde olan Başkan Aziz Yıldırım'ın bırakması gerektiğini isteyen bir kesim de var ancak Yıldırım ve Yönetimi yılmadan çalışıyor ve kulübün müzesini kupalarla dolduruyor.

- Kadın Voleybol Takımı lig şampiyonu oldu, Erkek Voleybol Takımı Türkiye Kupası'nı kazandı, Kadın Basketbol takımı Avrupa Ligi'nde bu sezon da final four'a çıktı ve Bilyoner kadınlar Ligi'nde şu an yarı finalde 2-0 önde (Seride 3. Maç bu akşam A.İpekçi'de 20.00'de Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak), Erkek Basketbol takımı ise CSKA Moskova, Real Madrid ve Olympiakos ile birlikte İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda 19-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 2017 Turkish Airlines Euroleague Final-Four organizasyonunda kupa şansı arayacak.

SON KUPADA ASBAŞKAN SELİM KOSİF'İN İMZASI DA VAR
- Biz spor kulübüyüz. Bunun gereğini yapıyoruz. Camiamıza , armamıza yakışır şekilde mücadele ediyoruz. Sadece futbol kulübü değiliz. Futbolda da başarılı oluruz ama 2011 sürecinin etkileri devam ediyor. Taraftarlarımız stadı doldurursa futbol takımı da başarılı olacaktır.

- Biz gücümüzü taraftarımızdan alan bir kulübüz. Dediğim gibi 2011'de yaşanan süreç bugüne kadar bizi etkiledi. Türk futbolseverlerin futbolu yönetenlere, TFF Başkanı'na, yönetimine güveni yok bir kere. Türk futbolseverlerin güveni azaldı. Bizim taraftarımız da stattan uzaklaştı. Ama bugünler geçecek ve yine dolu tribünler ile başarılara koşacağız.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler