GeriSpor Arena Taraftar inanırsa takım daha çok inanır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taraftar inanırsa takım daha çok inanır

Taraftar inanırsa takım daha çok inanır

2003 yılında Almanya’nın Duisburg kentinde kurulan Duisburg Beşiktaşlılar Derneği, yıllık genel kurul toplantısını yaptı.

ŞEHİR merkezindeki Beşiktaşlılar Derneği Lokali’nde yapılan toplantıda, yönetim kurulunun dönem içinde yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verildi. Toplantıda, derneğin amaçlarını da anlatan başkan Yusuf Genç, şunları söyledi: “Derneğimizin öncelikli amacı, bölgemizdeki Beşiktaşlıların birbirleriyle tanışıp kaynaşmasını sağlamak, sıcak bir aile ortamında Beşiktaşlı olmanın niteliklerini ve inceliklerini genç nesillere aktarabilmek. Derneğimiz sadece Duisburg’da değil, Türk nüfusunun yoğun olduğu Ruhr bölgesinin tamamına ulaşmış durumda. Camiamızın ve üyelerimizin katkılarıyla Avrupa’da örnek, öncü ve güvenilir bir dernek konumunu sürdürmeyi hedefliyoruz. Derneğimiz üyelerden aldığı destek ve talepler doğrultusunda Beşiktaşımızın son senelerdeki tüm Avrupa deplasmanlarına otobüs ve uçak organizasyonu düzenlemektedir.”

Taraftar inanırsa takım daha çok inanır

‘KENDİMİZİ KÜÇÜMSEMEMELİYİZ’
Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu kapsamında Bayern Münih’le Almanya’da oynayacağı maça da değinen Yusuf Genç, şöyle devam etti: “Bayern Münih’in dünyanın en büyük takımlarından biri olduğunu kabul ediyoruz. Taraftar olarak biz inanırsak, takımımız daha çok inanır. Bir Alman ekolü çıkacak karşımıza. Ekol bir takımı devirmeden ekol da olunmaz. Rakipleri yüceltme, kendimizi küçümseme psikolojisinden kurtulmamız gerekir. Yürekli olup çıkıp oynacağız. Elemek te elenmek te ihtimal dahilinde ise bizim yapacağımız iş eleyebileceğimizi konuşmak olmalıdır.”
Dernek üyelerine yeni kart ve resmi atkıların dağıtıldığı toplantıda, 2018 yılı için düşünülen projelerin yanı sıra derneğin geleceği hakkında öneriler tartışıldı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle