« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Talisca yoksa Beşiktaş...

Hürriyet Gazetesi Beşiktaş yazarı Kenan Başaran, ilk yarısı 0-0 biten Bursaspor - Beşiktaş maçının ilk yarısını değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Kenan Başaran'ın ilk yarı değerlendirmeleri:

1-İlk 45'te neden iyi bir futbol izleyemedik?

Öncelikle tansiyon çok yüksek. Ben bu sezon en çok küfür edilen maçı izliyorum. Tribünden sahaya sürekli müdahale var. Maytaplar, hava fişeklein ardı arkası gelmedi. Nitekim 35'te anons yapıldı. Buna rağmen yabancı maddelerin atılması sürünce hakem Bülent Yıldırım, yardımcılarını alıp orta sahaya gitti.

Tribünleri agresifliği haliyle iki takımın da konsantrasyonunu etkiledi. 

2-Beşiktaş, neden pozisyon üretmekte zorlanıyor?

Bursa'nın öndeki oyuncuları sürekli basakarak, Beşiktaş savunmasının topu çıkarmasını geciktiriyor. Ayrıca maç çok sert geçiyor. Bu da oynamak isteyen taraf olan Beşiktaşlı oyuncuları olumsuz etkiliyor. Bursalı futbolcular bugün tamamen tribünlerin motivasyonuyla dirençli bir duruş gösteriyor. Fizik olarak düşmezlerse Beşiktaş'ın işi zorlaşır.

Maç öncesi bir öngörümde yanıldım. Beşiktaş'ın bugün Talisca'yı çok fazla aramayacağını düşünüyordum ama aksi oldu. Beşiktaş ilk yarım saat kaleye tek bir şut çekmedi. Talisca olsaydı hiç değilse bir iki şut çıkarırdı. 

3-Güneş, ikinci devre nasıl bir müdahalede bulunabilir?

Öncelikle rakip sahaya takımının daha iyi yerleşmesini sağlamak zorunda. Bundan da önemlisi siyah beyazlıların sabırlı olması lazım. Dakikalar ilerledikçe stres yapmamaları lazım. 

Güneş'in yapabileceği en önemli hamle elbette forvet hattında olacak. Kritik soru Tosun mu Ba mı? Ben Ba derim... 


Bunları da Beğenebilirsiniz