« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Talisca: Volkan’ın elini sıkmadım çünkü...

SON saniye golüyle unutulmazlar arasına giren Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine, yaşadıkları tartışmayla Anderson Talisca ile Volkan Demirel de damga vurdular.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Maç içinde kendisiyle uzun süre tartışan Volkan Demirel’in maç sonunda elini sıkmayan Talisca, bu hareketiyle merak uyandırdı. Demirel’in elini sıkmaktan ısrarla kaçınan Talisca, bunun nedenini dün kendi Instagram hesabından açıkladı. Talisca, Instagramdaki açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İnsanlara saygı duymak gerekir, alçakgönüllü olmak gerekir. Karakterli ve iyi bir profesyonel olmak, bunu gerektirir. Volkan Demirel, sahada her şeyi yapabileceğini düşünüyor. Daha fazla saygı bekliyorum. Maç sonunda elini sıkmama nedenim buydu.” Yıldız futbolcunun mesajını bir süre sonra silmesiyse dikkat çekti.

TALISCA VE GÖNÜL’E KÜFÜR

Bu arada basın toplantısında “Volkan Demirel maç bittikten sonra yanıma geldi. Bir oyuncumu tehdit etti. Büyük suç yani. Eğer onun sözlerini burada söylesem, sadece bu sezonu değil, gelecek sezonu da kapatır” diyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in sözlerinin perde arkası aralandı. Demirel’in hem Talisca’yı hem de Gökhan Gönül’ü Güneş’e şikâyet ederek, sinkaflı küfürler ettiği öne sürüldü.

Anderson Talisca, sosyal medya araçlarından Instagram hesabından yaptığı açıklamada Volkan Demirel’in elini neden sıkmadığını açıkladı. Ancak Brezilyalı futbolcu, binlerce taraftarın beğendiği mesajını sonra sildi.

GÖZLER BUGÜN TFF HUKUK KURULU’NDA

TALİSCA VE VOLKAN İÇİN KARAR ANI

BEŞİKTAŞ-F.Bahçe derbisinde kavga eden Talisca ile Volkan Demirel için  Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, hakem ve gözlemci raporları doğrultusunda inceleme başlattı. Kurul, inceleme sonunda iki oyuncuyu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edip etmeyeceğine karar verecek.

Talisca’nın Volkan Demirel’e yaptığı el hareketi raporlarda yer almasa bile kurul, medyaya yansıyan görüntüleri delil sayabiliyor.

Beşiktaş da Volkan Demirel’in Talisca’ya küfür ettiğini iddia ediyor. Sevk olması halinde iki futbolcu hakkında kararı PFDK verecek, ama Tahkim Kurulu’na da itiraz hakkı bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz