GeriFutbol Talisca sessizliğini bozdu! Manchester United'ı bekliyor...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Talisca sessizliğini bozdu! Manchester United'ı bekliyor...

Talisca sessizliğini bozdu! Manchester United'ı bekliyor...
Böyle bir durum söz konusu değil. Talisca hiçbir yere gidemez, Beşiktaş bu konuda son sözünü söyledi.”

Beşiktaş'ın dönmesini beklediği Anderson Talisca, Manchester United'da forma giymenin hayalini kuruyor.

Beşiktaş'ta devam edip etmeyeceği tartışma konusu olan Anderson Talisca, Brezilya basınına açıklama yaptı. Esprte Interativo'ya demeç veren Sambacı, Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun kendisini istediğini ve Kırmızı Şeytanlar'a gitmeye niyetli olduğunu ifade etti.

Talisca, "Bana olan ilgilerini reddedemem; ama bu konu hakkında Benfica ve menajerim söz sahibi. Her oyuncu Jose Mourinho gibi biri ile çalışmayı ister. Mourinho beni istiyor; uzun zamandır istiyor ve ben de onun yaptıklarını çok beğeniyorum" diye konuştu.

Manchester United'a transfer olup olmayacağı konusunda net konuşmaktan kaçınan 22 yaşındaki futbolcu, "İyi bir sezon geçirdim, ileride neler olacağını göreceğiz" ifadelerini kullandı.

FİKRET ORMAN: BEŞİKTAŞ'IN ÜZERİNDE OYUNCU YOKTUR

Talisca'nın dönmesini beklediklerini ifade eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise şu açıklamayı yaptı:

"Talisca, beğendiğimiz bir futbolcu. Annesi ile alakalı sıkıntıları vardı. Beşiktaş ciddi bir kurumdur, ceza maddeleri vardır ve çalışacaktır. Beşiktaş'ın üzerinde oyuncu yoktur. Önemli olan Beşiktaş'tır. Disiplin yönetmeliğini bozmayız. Hemen döneceğini tahmin ediyorum. Bunun dışında bir şey varsa kontrattaki haklarımızı sonuna kadar kullanırız. 250 milyon doların üzerinde sponsorluk anlaşmaları yapıyoruz, dünya yıldızlarını getiriyoruz. Bunları başarabilmemizin sebebi Beşiktaş'tır. Başarı, camia ile birlikte olmuştur.

"İyi de paralar kazanıyorlar, Allah daha çok kazanmalarını nasip etsin. Talisca bizim kiralık oyuncumuz. Dönem dönem artışlarda bulunuyoruz ama kontratı bizde olanlar için geçerli. İyileştirme bir jesttir ve yönetimin karar vereceği bir durumdur. Beşiktaş'ı kimseye ezdirmem. Oyuncunun performansı kötü giderse 'Bu rakamı kabul etmem' diyemiyorsunuz. Talisca'nın kontratı neyse öyle devam edeceğiz."

Brezilya basını: 20 Temmuz'dan önce dönmeyecek 

BEŞİKTAŞ’ta izni bitmesine rağmen dönmeyen Talisca Türkiye’de olduğu kadar ülkesinde de gündem olmaya başlamış durumda.

Daha lig bitmeden maaşına yüzde 100’e yakın zam isteyen Talisca tatil için gittiği ülkesinde de Manchaster United’ta oynamak istediğini açık bir şekilde dile getirmişti. Herhangi bir mazereti olmamasına rağmen 4 Temmuz’da dönmeyen ve idmanlara katılmayan Talisca için öne sürülen en net iddia ise yıllık ücreti istediği seviyeye getirilmediği için kendi kendine iznini uzattığı ve yönetime rest çektiği şeklinde. Başkan Fikret Orman da bugün yaptığı basın toplantısında annesinin rahatsızlığından dolayı mazeretinin olduğunu ancak maaş yüzünden dönmüyorsa bedelini ödeyeceğini dile getirmişti.Talisca konusunu yakından takip eden Brezilya basını da oyuncunun zam sıkıntısı ve Manchaster’da oynama isteğini doğrularcasına "Talisca geleceği konusundaki gelişmeleri Brezilya’dan takip ediyor" şeklinde yansıtıyor. Brezilya’nın önde gelen gazetelerinden Globoesporte’nin haberine göre Talisca 20 Temmuz’a kadar Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyor. Haberde, Talisca için "Talisca bu ayın 20’sine kadar Brezilya’da kalarak geleceği ile ilgili karar verecek" ifadeleri kullanılırken Beşiktaş’taki geleceğinin şu an belirsiz olduğu da aktarıldı.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle