Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Süper Loto çekilişinde büyük ikramiye 10. kez devretti

  Hürriyet Haber
  23.06.2017 - 08:55 | Son Güncelleme:

  Süper Loto çekilişinde büyük ikramiye 10. kez devretti... Perşembe akşamları yapılan Süper Loto çekilişinin 22 Haziran tarihli sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından açıklandı. Süper Loto'da büyük ikramiye tam tamına 25.066.109,96 TL'ye yükseldi.

  Süper Loto çekilişinin 22 Haziran tarihli sonuçları açıklandı. Milli Piyango İdaresi'nin her hafta perşembe günleri gerçekleştirdiği Süper Loto çekilişinde büyük ikramiye 10. devrini gerçekleştirdi.Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 505. hafta çekilişinde 5 bilen 113 kişi 12 bin 3 lira 30'ar kuruş alacak. İşte 22 Haziran Süper Loto sonuçlarına ilişkin detaylar

  Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 505. hafta çekilişinde 5 bilen 113 kişi 12 bin 3 lira 30'ar kuruş, 4 bilen 7 bin 529 kişi 193 lira 65'er kuruş, 3 bilen 167 bin 14 kişi 15 lira 5'er kuruş ikramiye alacak.

  Çekilişte 5 milyon 327 bin 924 lira 45 kuruş ikramiye dağıtıldı.

  Hasılattan, KDV olarak 3 milyon 847 bin 597 lira 93 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 2 milyon 152 bin 698 lira 1 kuruş kamuya aktarılacak.

  3- 5- 20- 37- 44- 48

  SÜPER LOTO SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Süper Loto çekilişinde büyük ikramiye 10. kez devretti

  SÜPER LOTO İKRAMİYELERİ NEREDEN ALINIR?

  Her hafta Perşembe günleri düzenlenen Süper Loto çekilişleri sonucunda 3 bilen, 4 bilen, 5 bilen ve 6 bilen talihlilere ikramiye ödemesi yapılır. Sayıları doğru tahmin ederek ikramiye almaya hak kazanan talihlilerden;

  3 bilenler ve 4 bilenler loto bayilerinden,
  5 bilenler loto bayilerinden ya da Milli Piyango İdaresi’nin şubelerinden,
  6 bilenler de Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden ikramiyelerini alabilirler.
  Süper Loto çekilişlerinde 6 bilen çıkmazsa büyük ikramiye geçen haftalarda olduğu gibi bir sonraki hafta 6 bilen talihlilere verilmek üzere devreder.
  Süper Loto çekilişi ile ikramiye almaya hak kazanan talihliler, ikramiyelerini bir yıl içerisinde almalıdır. Bir yıl içerisinde talihliler tarafından alınmayan ikramiye zaman aşımına uğrar. Zaman aşımına uğramış olan ikramiyeler için ödeme yapılmaz ve bu ikramiye tutarları Milli Piyango İdaresi’ne gelir olarak kayıt edilir. Loto bayileri ya da Milli Piyango İdaresi şubeleri tarafından talihlilere ikramiye ödemesi yapılabilecek süreler, Milli Piyango İdaresi tarafından belirlenir.

  SÜPER LOTO NASIL OYNANIR?

  Süper Loto kuponunda 6 kolon yer alır. Her bir kolon 1’den 54’e kadar olan sayı kümesinden oluşur. Bir kolondan 6 tane sayı seçilir ve işaretlemesi yapılır. Kolonda sayı işaretlemeleri dik olarak yapılmalı ve kırmızı kalem kullanılmamalıdır. Süper Loto çekilişi için doldurulacak olan her bir kolon için ücretlendirme yapılır.

  Oynanmış olan kolon iptal edilmek istenirse kolon altında bulunan iptal kutucuğu işaretlenmelidir. İptal kutucuğu işaretlenmeyen kolonlar geçerli olarak kabul edilir. Süper Loto kuponlarının arka yüzüne ad, soyad yazılmalı ve imza atılmalıdır. Yapılacak olan bu işlem, ikramiye kazanılması durumunda kanıt olarak sunulabilir. Süper Loto çekilişleri sonucunda verilecek ikramiyelerin tutarları, Milli Piyango İdaresi tarafından belirlenir. Süper Loto kuponları, Milli Piyango İdaresi tarafından yetki verilmiş olan yerlerden alınmalıdır. Aksi halde Süper Loto kuponları için Milli Piyango İdaresi’nce ikramiye ödemesi yapılmaz.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı