GeriBasketbol Spurs, Kawhi Karşılığında Lakers’ı Soymaya Niyetli!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Spurs, Kawhi Karşılığında Lakers’ı Soymaya Niyetli!

Spurs, Kawhi Karşılığında Lakers’ı Soymaya Niyetli!

Kawhi Leonard takası için yapılan San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers görüşmeleri yavaş ilerliyor. Çünkü yıldız oyuncunun takımı anlaşmadan çok soygun peşinde!

Los Angeles Lakers yıllar sonra NBA’in serbest oyuncu pazarında başarılı bir hamle yaptı ve piyasanın en büyük ismi LeBron James’i kadrosuna kattı.

Şimdi Magic Johnson ve Rob Pelinka yeni süperstarlarının çevresine koyabilecekleri yeni yıldızlar arıyor.

Fakat bu süreç öncesinde de biliniyordu: Los Angeles’lı Kawhi Leonard, San Antonio Spurs‘den memleketine dönmek, Lakers için oynamak istiyordu. Yıldız oyuncunun talebiyle, hatta zorlamasıyla başlayan takas görüşmeleri süreci pek hızlı ilerlemiyor.

Çünkü Spurs yönetimi bir takasla göndermek zorunda gözüktüğü yıldızı karşılığında fazlasıyla büyük bir paket almak istiyor. Leonard, 2019’da serbest kaldığında Lakers’la imzalamak istediğini açıkça belli etmiş olsa dahi San Antonio rakip takıma hiçbir kolaylık sağlamıyor, taleplerini kesinlikle düşürmüyor.

ESPN ve Basketball Insiders‘ın maaş bütçesi uzmanlarından Larry Coon, Spectrum SportsNet için yaptığı son değerlendirmelerde takas görüşmeleriyle ilgili kulağına gelen son bilgileri de paylaştı.

Coon’un aldığı bilgiye bakılırsa Spurs, Lakers’la Kawhi karşılığında bir anlaşma yapmak değil, düpedüz Batı konferansındaki rakibini soymak ya da Kawhi’ı bir şekilde LA’e göndermemek için uğraşıyor:

“Benim kulağıma gelenlere bakılırsa Spurs, Lakers’dan çok fazla şey istiyor: Benim kaynaklarıma göre, sıkın durun; Brandon Ingram, Josh Hart, Kyle Kuzma, iki ilk tur draft hakkı ve iki draft hakkı değiştirme hakkı istiyorlar.”

Lakers’ın özellikle ne olursa olsun LA’e gelmek istediğini açıklayan bir oyuncu için böyle bir paket vermesi imkansız gözüküyor. Ancak Paul George’un geçen yıl tamamen aynı durumda olduğu ve sonrasında geçen bir yılda manzaranın tamamen değiştiği düşünülürse Lakers risk almak istemeyebilir. (EUROHOOPS)

En popüler BASKETBOL bahislerini incelemek için buraya tıklayın!

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle