« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son dakika... Beşiktaş KAP'a bildirdi

Beşiktaş Kulübü, futbol takımı ile Spor Toto Süper Lig'de üst üste iki sezon şampiyonluk yaşayan teknik direktör Şenol Güneş'in sözleşmesini bir yıl uzattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda da yer alan açıklamada, "Teknik direktörümüz Şenol Güneş'in görev süresinin, sözleşmesinde bulunan bir yıllık opsiyon hakkının kullanılarak uzatılmasına karar verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

KALACAĞININ SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Beşiktaş'ın başarılı Teknik Direktörü Şenol Güneş son yaptığı açıklamada takımda kalacağının sinyalini vermişti. 

İfadelerinde doğduğu şehir Trabzon'u sevdiğini ancak bunun Beşiktaş'ta çalışmasına engel olmadığına dikkati çeken Güneş, "Onun (Trabzon) için yanıyorum. Bu demek değil ki oraya gidiyorum. Zaten burada çalışıyorum. Burada mutluyum." diye konuşmuştu.

Gaziantepspor maçından sonra bir teknik adamın üç ihtimalinin bulunduğu yönündeki açıklamalarını hatırlatan Güneş, şöyle devam etti:  "Ben zaten çalışıyorum. Konu o kadar acil değil. Başkası olsaydı ortalık karışırdı, şampiyonluk kaçabilirdi. Hesaplarımı, ailemi hep geri attım. Öyle bir olaya odaklanıyorsunuz ki zaman yetmiyor. Beşiktaş'ın bireyiyim, Beşiktaş ne yaparsa yaparım. 'Ayrıl' derse ayrılırım. Başkan 'git' derse giderim. Fatih hoca (Fatih Terim) Galatasaray'dan nasıl ayrıldı. Rahatsız oldu ayrıldı. İyi niyetle, samimiyetle biz bugüne kadar geldik. Konuşmalarla parçalamaya çalışanlar oldu. İmza atsam da aynı şey. O zaman yönetim kurulu gelsin, hepsini sizin önünüzde konuşalım, imza atalım. Ben teknik olarak konuşurum, yönetim kurulu karar verir. Giden olur, kalan olur. Bu kararı ben vermeyeceğim, başkan ve yönetim verecek."

BEŞİKTAŞ'TA KALMAK İSTİYORUM, KOVARLARSA GİTMEM

Yapılan haberlerde kendisinin zaman zaman milli takımın teknik direktörü olarak gösterildiğini, zaman zaman da Trabzonspor'un başına getirildiğini anlatan Güneş, "Milli takımın antrenörü var. Ayıp, saygısızlık. Bizim mukavelemiz zaten var. Yeni bir konuşma yapmadık. Anlaşmada da sorun olmaz, başkan zaten söyledi. Ben gidersem de sorun olmaz. Tamer hocanın (Tamer Tuna) ayrılıkla ilgili yazısını okudum. Kendisiyle henüz konuşmadık. Ben dahil hepimiz gidebiliriz. Hepimiz birer damlayız, hepimiz önemliyiz. Konuşma var, sorun da yok. İstemezlerse giderim, isterseler kalırım." değerlendirmesinde bulundu.
Beşiktaş'ın başına geçtiği ilk sezonda tek yıllık sözleşme istediğini kaydeden Güneş, "Benim için beş yıl da olur, bir yıl da olur. Beğenilmediğim, davranışlarımın iyi olmadığı, başka hoca bakıldığı da yazıldı. Ayrılığım olsa onu rahatlıkla söylerim. Kimseyle görüşmedim, kimseden teklif almadım. Beşiktaş'ta kalmak istiyorum, kovarlarsa gitmem." şeklinde konuştu.

Güneş, Beşiktaş'ta bir kan uyumu yakaladığını ancak kariyerini nerede sonlandırmak isteyeceği yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

"Kan uyumu kanla iyiyse olur. Kanda bozukluk varsa olmaz. Ben işime odaklanırken milli takıma, Trabzonspor'a gidiyorum. Yok öyle şey. Milli takımdan beni ayırdılar. Zorla yolladılar. Orada benim param var. Şu anda gitsem yine alırım, almıyorum, orada duruyor. Alnımın akı... Bir yer doluyken oraya gitmem. Beşiktaş ile uzun vadeli planlarım içinde altyapıda oyuncu çıkarmak. Bu on sene ister. Şampiyonlar Ligi'nde şampiyonluk, beş sene ister."
Güneş, "Ben yaşlıyım" sözünün ardından basın mensubunun "O yüzden sordum" ifadesi üzerine "Öldürme beni." şeklinde espri yaptı.

Kendisinin Beşiktaş'taki rahatlığının yönetimden geldiğini belirten Güneş, "Yönetim beni anlıyor, ben onu anlıyorsam işimiz kolay gidiyor. Cenk Tosun'un gol krallığı yarışında geride kalmasına üzülüyorum. Niye oynatmadığım için bana kızıyordur. Onun başarısından rahatsız olmam. Benim başarımdan da başkan rahatsız olmaz. Mütevazı ve efendi takımız. Ramazan ayının verdiği ölçülerde şampiyonluğu kutlarsak iyi olur." açıklamasında bulundu.

Basın toplantısı boyunca ısrarla kulüpte hiçbir sıkıntısının olmadığını vurgulayan Güneş, "Mutluyum, keyifliyim. Dün gece hiç uyumadım. Burada şu anda kimse yok. Herkes tatilde, çalışan benim. Sadece resimlere giriyor. Bundan sonra onları almayacağım." diye esprili ifadeler kullandı.

Şenol Güneşten Terim örneği: Ayıp, ayıp...Şenol Güneş'ten Terim örneği: 'Ayıp, ayıp...'

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler