« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Son dakika... Aziz Yıldırım Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Türkiye Basketbol Federasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe maçında Aziz Yıldırım'ın rakip kulüp başkanına tokat atması olayı hakkında açıklama yaptı. Federasyon, Yıldırım'ın Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte TBF'nin açıklaması:

"Bilyoner.com KBL Final Serisi'nde oynanan Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, TBF Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamada bulunmuştur:

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylardan büyük bir üzüntü duydum. Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz. Nitekim; bu müsabakada yaşanan olayın sorumluları da Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş olup, Disiplin Kurulumuz ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yaparak en kısa zamanda kararını verecektir. Asla tasvip etmeyeceğimiz bu olay nedeniyle duyduğum üzüntüyü bir kez daha paylaşır; benzer olayların tekrar etmemesi uğruna gerekli tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz."

Son dakika Aziz Yıldırım tokat attı! Ortalık karıştı...
Son dakika Aziz Yıldırım tokat attı! Ortalık karıştı...
Yakın Doğu Üniversitesi Fenerbahçe Kadın Basketbol final ilk maçı öncesi son dakika gelişmesi... Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım rakip takımın başkanına tokat attı. Maçın son periyodunda Aziz Yıldırım yeniden Eyigüngör'ün üzerine yürümeye çalıştı. Eyigüngör salonun üçüncü katına çıktı. Olaylı maçta Yakın Doğu Üniversitesi, Fenerbahçe'yi 78-70 mağlup etti.
Aziz Yıldırım'dan 'tokat' açıklaması: 'Daha çok yapacağım'
Aziz Yıldırım'dan 'tokat' açıklaması: 'Daha çok yapacağım'
Aziz Yıldırım ve Yakın Doğu Üniversitesi yöneticileri arasında dün yaşanan olay gece boyu konuşuldu. Spor Bakanlığı meydana gelen 'tokat' olayının ardından flaş bir açıklama yaptı. Aziz Yıldırım ise gerilen ortamın neden kaynaklandığını açıkladı. Peki dün neler yaşandı? Yaşanan gerilimin sebebi neydi? İşte Aziz Yıldırım ve Işık Eyigüngör arasında yaşanan olayın perde arkası

İlişkili Haberler