« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyon dağılıyor mu?

NBA şampiyonu Golden State Warriors’ta transfer hareketliliği başladı. Geçen sezon başında Warriors’la 1+1 yıllık sözleşme imzalayan ve şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Kevin Durant’in sözleşmesindeki 1 yıllık opsiyonu kullanmayacağı ve 1 Temmuz’da serbest kalacağı öğrenildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bununla beraber yıldız oyuncu takımıyla kısa süreli yeni bir sözleşme imzalayacak. Geçen yıl 28 milyon dolar alan yıldız oyuncu, opsiyonu kullanıp aynı parayı almayıp, yeni sözleşmesinde 4 milyon dolar daha düşük ücrete imza atacak. Durant’in bu fedakarlığı sayesinde Golden State, Andre Iguodala ve diğer oyuncuları takımda tutmak için daha fazla hareket imkanına sahip olacak. İlerleyen dönemde takım rahatlayınca Durant daha yüksek bedelli yeni bir sözleşmeye imza atacak.

Bununla beraber her şey Warriors için kolay olmayabilir. 2015’teki şampiyonlukta finallerin MVP’si olan ve bu sezon serbest kalan Andre Iguodala ile sözleşme görüşmelerinin tıkanma noktasına geldiği öne sürüldü. Golden State’in tecrübeli oyuncuya yıllık en fazla 12 milyon dolara kadar çıkabildiği, ancak yıllık 20 milyon dolar kazanabilecek değerde olan Iguodala’nın takımdan ayrılıp Minnesota veya Utah’la sözleşme imzalayabileceği kaydedildi.

Geçen yıl 12.1 milyon dolar alan takımın diğer yıldızı Stephen Curry’nin ise beş yıllığına 205 milyon dolarlık imza atması bekleniyor.

Efkan Bucak