« Hürriyet.com.tr
MENÜ

RUNTOFD Bakırköy 14 Mayıs’ta gerçekleşecek

‘Birinci Olmak İçin Değil Bilinçli Olmak İçin Koş’ sloganıyla bu yıl ilk defa Bakırköy’de Omurilik Felçlilerine dikkat çekmek amacıyla RUNTOFD gerçekleştiriliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlk defa bir ilçede düzenlenecek olan yardımseverlik koşusu, Bakırköy Belediyesi ve Bakırköy Kaymakamlığı destekleriyle gerçekleşecek.

14 Mayıs’ta düzenlenecek koşuda ilk defa sadece Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için koşulacak. 7820 metrelik parkurunda dereceye girenler birbirinden özel hediyeler kazanacak.

RunTofd, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulan ve engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını kısmen kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmalarına bir öncülük ediyor. 2008 yılından bugüne TOFD koşucuları ve bağışçıları sayesinde alınan toplam 1716 akülü tekerlekli sandalye; okullarına, işlerine gidemeyen ve sosyal hayata katılamayanbedensel engelli arkadaşlarımıza hareket özgürlüğü kazandırdı.

Nasıl bağış toplarım!

Yardımseverlik koşusu yapmak için katılacağınız yarıştan önce aile, arkadaş ve diğer sosyal çevrenize bir e-mail atabilir ve bağış talebinde bulunarak destek olabilirsiniz. Böylece “sadece” koşmamış olur, derneğin bir nevi gönüllü elçiliğini yapmış olabilirsiniz. Ayrıca https://www.runtofd.com adresinden destek ol butonuna tıklayarak, yarışa katılamasanız bile istediğiniz koşucu için bağışta bulunabilirsiniz. 2008 yılından bu yana bu şekilde 1716 kişi özgürlüğüne kavuştu.

Ödüller

Yetişkin Kategorisinde;

(Birincilik Ödülü) SundanceResort Turgut Reis Bodrum Otel - 2 Kişilik Konaklama

(İkincilik Ödülü) Holiday InnAirport İstanbul Otel - 2 Kişilik Akşam Yemeği

(Üçüncülük Ödülü) Holiday InnAirport İstanbul Otel - SPA Kullanımı

Çocuk Kategorisinde;

6-10 Yaş 1. Olan Çocuk Koşucuya Tüm Gün Yaz Okulu

6-10 Yaş 2. Olan Koşucuya Yarım Gün Yaz Okulu

6-10 Yaş 3. Olan Koşucuya Hafta İçi Her Gün Yüzme

 


Bunları da Beğenebilirsiniz