« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Romanya Arad Rallisi sona erdi

Toksport WRT adına yarışan Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi Balkan Ralli Kupası’nın ikinci yarışı olan Romanya’daki Arad Rallisi’ni 45 otomobil arasında genel klasmanda 3. olarak tamamladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

CSUN, Motul, VP yakıtları ve KolayOto desteğinde Ford Fiesta R5 ile yarışan Türk ekip, yarışa 1 Haziran Perşembe akşamı Arad kent meydanında verilen görkemli start ile başladılar.

3 Haziran Cumartesi akşamı toplam 116 km uzunluğundaki 9 özel etabın sonunda ise podyumda finişi gördüler.

Romanya Arad Rallisi sona erdi

Yarışın ardından Orhan Avcıoğlu, “Kariyerimizdeki henüz ikinci uluslararası yarışımızda podyumda olmaktan ve bayrağımızı dalgalandırmaktan ötürü çok mutluyuz. Rakiplerimizin aşina oldukları ancak bizim için bilinmezlerle dolu bir parkurdu. Buna rağmen tüm yarış boyunca kendimize ilk üç içerisinde bulduk. Yarışın ilk gününde direksiyon kutusunda arıza yaşadık ve günü beşinci olarak kapattık. İkinci gün tempomuzu arttırdık ve son etaba kadar mücadele ederek üçüncülüğün sahibi olduk. Toprakta ilk defa kullandığımız otomobilimize alışmak için çok iyi bir fırsat oldu ve Balkan Ralli Kupası için çok değerli puanlar aldık. Tüm hafta boyunca çok çalışan Toksport’a ve tüm teknik ekibe teşekkür ederiz” dedi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler