GeriSpor Arena Rocky krizinde yeni gelişme: UltrAslan lideri ifade verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rocky krizinde yeni gelişme: UltrAslan lideri ifade verdi

Rocky krizinde yeni gelişme: UltrAslan lideri ifade verdi

UltrAslan Başkanı Sebahattin Şirin, tartışma yaratan Rocky'li "Ayağa kalk" pankartıyla ilgili Gençlik Spor Bakanlığı müfettişlerine ifade verdi.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde UltrAslan tribünlerinde Rocky Balboa'yı resmeden dev bir poster ve yanında "Ayağa kalk" yazılı pankart yer açılmıştı. Koregrafinin ardından sosyal medyada Fethullah Gülen'in geçen hafta örgüt üyelerine verdiği vaazda sarf ettiği "Ayağa kalk" sözleri hatırlatılmaya başlandı. Gülen'in sözleri ile UltrAslan'ın koregrafisi arasında bağ olduğu iddia edildi. Bunun üzerine Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla koregrafiyle ilgili inceleme başlatılmıştı.

Başbakan'ın talimatıyla başlatılan inceleme kapsamında Galatasaray taraftar grubu UltrAslan Başkanı Sebahattin Şirin ve UltrAslan üniversitesi sorumlusu Gençlik ve Spor Bakanlığı müfettişlerine İstanbul İl Müdürlüğü'nde ifade verdi.

Şirin ifade süreciyle ilgili şunları söyledi:

“Salı günü UltrAslan'ın üniversite sorumlusu arkadaşla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı müfettişlerle görüştük. Bu pankartı geçen seneden planladığımızı, o sloganın asıl sahibinin biz olduğumuzu, sosyal medyadaki Fethullah Gülen iddialarının geçek dışı olduğunu, bir bağlantımız olmadığını dile getirdik. Süreç bizim açımızdan güzele gidiyor. Artık sosyal medyada, geçmişte atılan Tweet'leri gündeme çıkarıyorlar. Başka proje mi bu? Bunlar, emperyalist güçlerin halkı, taraftarları birbirine düşürme planıdır.” (Aydınlık)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle