GeriFutbol Osman Çakmak: "Hayalimiz 2022 Dünya Kupası'nı kazanmak"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Osman Çakmak: "Hayalimiz 2022 Dünya Kupası'nı kazanmak"

Osman Çakmak: "Hayalimiz 2022 Dünya Kupası'nı kazanmak"

Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi olan Ampute Futbol Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak, engellerle dolu başarı yolcuğunu anlattı.

Ampute Futbol Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Bursa'daki özel bir eğitim kurumunun davetlisi olarak öğrencilerle bir araya geldi.

Söyleşide Tokat'ta başlayıp İstanbul'da devam eden hayat hikâyesinden bahseden Çakmak, Ampute Futbol Milli Takım serüvenini anlattı.

Zeytinburnuspor formasıyla profesyonelliğe ilk adımını attığını söyleyen Çakmak, Şırnak'ta görev bölgesinde mayına basması sonucu sol ayağını kaybetmesinin ardından hayatının tamamen değiştirdiğini ifade etti. İlk zamanlar umutsuzluğa kapıldığını, ancak kendisi gibi gazi arkadaşlarının desteğiyle yeniden yaşama bağlandığını anlatan Çakmak, "Hayatınızda bazı engellerle karşılaşabilirseniz ancak hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Çok isterseniz gerçekten her şeyi başarabilirsiniz. En büyük hayalim milli takımda forma giymekti. Bugün bu hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum" diye konuştu.

HEDEF 2022 DÜNYA KUPASI

Ampute Futbol Milli Takımı ile başarıdan başarıya koşan Osman Çakmak, şuan tek hayallerinin 2022'de oynanacak Dünya Kupası'nı Türkiye'ye kazandırmak olduğunu ifade etti. Söyleşinin devamında herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Çakmak, engellilere karşı bakış açımızı değiştirerek, onlara destek vermememiz gerektiğini dile getirdi. Öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtlayan Çakmak, konuşmasıyla büyük beğeni topladı.

iddaa'da en çok oynanan bahisleri kaçırmayın, incelemek için buraya tıklayın!

Osman Çakmak: Hayalimiz 2022 Dünya Kupasını kazanmak

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Spor dünyasında son 24 saatte neler yaşandı?İşte spor gündeminde son 24 saatte öne çıkan haberler... Spor turu (10.05.2019)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle