GeriDiğer Ortalık karışacak... Ve jokeyler at binmiyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ortalık karışacak... Ve jokeyler at binmiyor!

Ortalık karışacak... Ve jokeyler at binmiyor!

At Yarışları'nda büyük deprem kapıda...

Hafta içi Resmi Gazetede yayınlanan At Yarışları Yönetmeliği ile 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren ücretlerinde yüzdesel düşüş yaşanacak olan jokeyler, "yarisdergisi.com"un haberine göre cumartesi günü İstanbul’da olağanüstü toplandı.

Bir araya gelen jokeyler, gerçekleştirilen toplantı sonrası henüz resmi bir açıklama yapmayıp ve herhangi bir basın toplantısı düzenlememiş olsalar da flaş bir karar aldılar.

SOSYAL MEDYADAN DUYURULDU
Toplantıya katılan jokeylerden Vahdettin Kaplan sosyal medya hesabından olay bir paylaşımda bulundu.

Vahdettin Kaplan twitter hesabından yaptığı paylaşımla aldıkları ortak karar gereği jokeylerin ‘1 Ocak 2019 tarihinden itibaren at binmeyeceklerini’ duyurdu.

Bu flaş açıklamadan sonra camiada ne gibi gelişmelerin şaşanacağı ve yılbaşında jokeylerin nasıl bir tutum içinde olacağı merakla bekleniyor.

Ortalık karışacak... Ve jokeyler at binmiyor

Yarışı kazandı, sakatlandı ve uyutuldu!Çarşamba günü Bursa’da start aldığı Şartlı-5 mücadeleyi kazanan Mete Albayrak’a ait Wind Runner isimli safkan, yarışın bitiminden 100 metre sonra beklenmedik bir şekilde ön sağ ayağının kırılması sonucu yaşamını yitirdi. Kaynak: yarisdergisi.com ve tjk.org.tr

Yorumları Göster
Yorumları Gizle