« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olympiakos otobüsündeki o detay! Gönderme...

Olympiakos, İstanbul'da düzenlenecek Final Four için CSKA Moskova ile oynayacakları maç öncesi İstanbul'a geldi. Yunan temsilcisini taşıyan otobüste Ayasofya Camii'nin fotoğrafının yer alması dikkat çekti.

Emre OKTAY
SON GÜNCELLEME

Yunan temsilcisini havaalanından alarak kalacakları yere transferini sağlayan otobüste dikkat çeken bir detay vardı. Söz konusu otobüsün kapısının yanında bulunan bölmede Ayasofya Camii'nin fotoğrafı yer aldı.

Bu durum akıllara Anadolu Efes'i eleyerek THY Euroleague'de Final Four'a yükselen Olympiakos'un İstanbul'da düzenlenecek finaller öncesinde çıkarmış olduğu tişörtü akıllara getirdi.

İŞTE O TİŞÖRTÜN DETAYLARI…
İstanbul Boğazı ve Boğaziçi Köprüsü'nün yer aldığı tasarımda Ayasofya Camii'si de yer almış ve minareleri eklenmemişti. Tişörtün altı kısmında ise İstanbul'un Yunanca yazılışı 'Konstantinopolis' ifadesi vardı.

F.BAHÇE'DEN CEVAP GELMİŞTİ...
Olympiakos'un bu tişörtü çıkarmasının ardından Fenerbahçe de bir tişört çıkartarak Yunan ekibine cevap vermişti. ''İstanbul, since 1453 (1453'ten beri İstanbul)'' yazısı bulunan tişört görseli "Doğrusu bu" mesajıyla paylaşılırken Olympiakos'un resmi hesabı da etiketlenmişti.

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz