« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olaylar sahada başladı, sokakta devam etti

Danimarka’da FC Kopenhag ile Bröndby İF takımları arasında oynanan Federasyon Kupası finali öncesi ve sonrası çıkan olaylarda 14 kişi gözaltına alındı, 20 polis yaralandı.

AA
SON GÜNCELLEME

TELIA Parken Stadı’ndaki maçı 3-1 kazanan FC Kopenhag’ın gollerini 51 ve 85. dakikalarda Andreas Cornelius, 83. dakikada Frederico Javier Santander Mereles attı. Bröndby İF’nin tek golünü ise 61. dakikada Teemu Pukki kaydetti. FC Kopenhag, Federasyon Kupası’nı art arda 3. kez, toplamda ise 8. defa müzesine götürdü. Ligde şampiyonluğunu garantileyen FC Kopenhag, böylece iki sezon üst üste hem ligde şampiyonluğu elde etti hem de Federasyon Kupası’nı kazandı.

OLAYLAR STAT DIŞINA TAŞTI

Kopenhag polisinden Henrik Möller Jakobsen tarafından yapılan açıklamada, maç öncesi ve sonrası çıkan olaylarda 14 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Jacobsen, gözaltına alınanların meşale yakıp atmak, şiddet uygulamak ve polise karşı şiddetle suçlandığını ifade etti.
Sıkı tedbirler alınmasına rağmen bazı taraftarların polislere, stattaki koltukları sökerek fırlattığı bilgisi de Danimarka medyasında yer aldı. Gerginliğin stat dışında da sürdüğü ve taraftarların toplu taşıma otobüsleri ile bazı mekanları taşladığı, olaylarda 20 polisin yaralandığı kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler