« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olay iddia! Türk futbolunda şike skandalı

TÜRK futbolu yeni bir ŞİKE iddiası ile sarsıldı. Dün gece geç saatlerde sosyal paylaşım sitesi Youtube’de paylaşılan “Şike ve ihanet tapesi” başlıklı 17 dakikalık ses kayıtları futbol dünyasını karıştırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Söz konusu kayıtlarda Gaziantep B.Bld. Spor Kulüp Müdürü Nizamettin Serkan, Gaziantepsporlu futbolcu Elyasa Süme ile Manisaporlu Gökhan Sazdağı ve İsmail Haktan Odabaşı, Gaziantepspor Büyükşehir yöneticisi Memik Yılmaz'ın odasında, TFF 1 Lig'de 14 Mayıs 2017 tarihinde oynanacak Manisaspor - Şanlıurfaspor maçı öncesi Şanlıurfaspor'un mağlup olarak küme düşmesi için şike ve teşvik primi anlaşması konusunda bir araya geldiği iddia edildi.

Bilindiği gibi gibi daha önce Şanlıurfaspor, “Şike” iddialarıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurmuştu. Gaziantepspor Spor Kulübü’de önceki gün bir açıklama yayınlamış ve takım kaptanı El yasa’yı şike yapmakla suçlamıştı.

Tüm bu gelişmelerden sonra Türkiye Futbol Federasyonu konuyu Etik Kurulu’na havale etti.  Etik Kurulu, Gaziantepspor Büyükşehir ifadeye çağırdı.

Öte yandan Spor Arena söz konusu ses kaydında ismi geçen futbolcu ve yöneticileri tek tek aradı. Ancak hiç birinin telefonu açılmadı.
Gaziantepspor yöneticileri futbolcu El Yasa’nın yurt dışına kaçtığını iddia ettiler.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz