« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Odeabank ve EuroLeague yeniden el sıkıştı

Odeabank, Avrupa basketbolunun en önemli organizasyonuna desteğini önümüzdeki yıl da sürdürecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbola desteğini sürdüren Odeabank, 2017-2018 Turkish Airlines EuroLeague’in bölgesel ve 2018’de Belgrad’da düzenlenecek THY EuroLeague Final Four’un global ortağı oldu.

EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu ve Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde Odeabank, 2017-2018 Turkish Airlines EuroLeague’in bölgesel ve 2018’de Belgrad’da düzenlenecek THY EuroLeague Final Four’un global ortağı oldu.

İmza töreni sonrası yaptığı açıklamada Özkaya, “Avrupa’nın en önemli basketbol organziasyonu EuroLeague’e sponsor olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Dinamik ve hızla büyüyen bir banka ve “Basketbolun Bankası” olarak bu beraberliğin hem marka değerimize önemli katkıları olduğuna hem de basketbol ve Türkiye’ye olan taahütümüzü gözler önüne sermek için çok iyi bir fırsat olduğuna inanıyoruz ” dedi.

Bertomeu ise Odeabank’ın Turkish Airlines EuroLeague’e bir kez daha sponsor olmasından, iki nedenden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bunlardan birincisi, Basketbolun Bankası Odeabank ile 2017 sezonundaki işbirliğimizin olumlu sonuçlarını birlikte görmüş olmamız. İkincisi de Odeabank'ın Belgrad’da düzenlenecek Final Four’a global sponsor olması ile birlikte bu faydaların Türkiye sınırlarının ötesine taşınacak olmasıdır” dedi.

Her üç sayılık baskette, basketbola daha fazla destek

Sponsorluk anlaşması kapsamında, THY Euroleague Final Four'da mücadele edecek takımların attığı tüm 3 sayılık basketler Türk basketboluna yarayacak. Odeabank, 4’lü mücadele boyunca atılan her 3 sayılık basket için 333 Avro bağış yapacak. Bu bağış İstanbul’da halka açık bir basketbol sahasının yenilenmesi için kullanılacak.

THY Euroleague Final Four 2017 heyecanı 19 Mayıs’ta başlıyor

Odeabank’ın sponsorluğunda bu yıl gerçekleşecek olan THY Euroleague 2017 Final Four maçları, finaldeki tek Türk takımı olan Fenerbahçe’nin Real Madrid ile yapacağı karşılaşma ile 19 Mayıs’ta başlıyor.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz