« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Löw beni milli takıma çağırırsa hayır demem’

Spartak Moskova ile üçüncü şampiyonluk sevincini yaşamaya hazırlanan Serdar Taşçı, Alman Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw'e “Milli takım teknik direktörü beni çağırırsa hayır demem” sözleriyle milli takımda oynamak istediğinin mesajını gönderdi. 

BERLİN
SON GÜNCELLEME

SERDAR Taşçı Alman milli takımında 15 kez forma giydi. Stuttgart ve Bayren Münih formalarıyla iki kez Bundesliga şampiyonluğu elde etti. Üçüncü şampiyonluk sevincini ise Spartak Moskova formasıyla yaşamaya çok yaklaştı. Rusya Ligi'nin sona ermesine dört hafta kala Spartak Moskova en yakın rakibine sekiz puan fark attı. Kariyerinde üçüncü kez lig kupası kaldırmaya hazırlanan Serdar Taşçı'nın gözü Alman milli takımında. Serdar Alman Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw'den gelecek cevabı bekliyor.

FUTBOL İÇİN EN İYİ YAŞTAYIM
Spartak Moskova ile bir yıllık sözleşmesi bulunan Serdar Taşçı (30), Kicker Dergisi'ne yazın yapılacak Konfederasyon Kupası'nda Alman milli takımında oynamak istediğini söyledi. Alman Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw'ün kendisini telefonla arayıp milli takıma çağırıp çağırmayacağıyla ilgili soruya, “Bilemiyorum. Burada her şey çok iyi gidiyor. Yazın U21 Avrupa Şampiyonası'nın olduğunu duydum. Milli takımdaki kimi futbolcular orada görev üstlenecek. Futbol için şuanda en iyi yaştayım. Kendimi çok formda hissediyorum. Eğer milli takım teknik direktörü beni ararsa hayır demem” dedi.
En son Danimarka ile 2010 yılında oynanan dostluk maçında Alman milli takım forması giyen Serdar Taşçı, Löw ile geçen yıl Bayern Münih'te oynadığı sırada en son görüştüğünü belirtti.

STUTTGART’I UNUTMADI
Serdar Taşçı, profesyonel futbol kariyerinde sadece üç kulübün formasını giydiğini kaydederek “Şimdiye kadar sadece üç takımda futbol oynadım. Spartak Moskova benim formasını giydiğim üçüncü takım. Stuttgart ve Bayern Münih formalarıyla şampiyonluk kazandım. Umarım burada da şampiyonluk elde ederiz. 10 yıl önce ilk şampiyonluğumu elde ettim. Şimdi üçüncüsü gelirse tabi ki çok güzel olur” dedi.
İlk gözbebeği olan Stutgart ile hiçbir zaman bağının koparmadığını ve tüm maçlarını da takip ettiğini söyleyen Serdar “Gelecekte futbolcu veya başka bir görevle Stuttgart'ta sorumluluk üstlenmek iterim” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz