Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kerem Demirbay önce Türkiye'ye sonra Almanya'ya!

Türkiye Futbol Federasyonu, Almanya'da Hoffenhaim forması giyen 23 yaşındaki gurbetçi futbolcu Kerem Demirbay'ın Türk Milli Takımı'nda forma giyeceğini açıkladı. Kısa bir süre sonra Almanya Futbol Federasyonu da Kerem Demiray'ı kendi milli takımı aday kadrosuna aldı. Federasyon Kerem Demirbay'ın Türk Milli Takımı'nda oynamak istediği ifadelerine yer verdiği ıslak imzalı mektubunu yayınladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk ve Alman Milli Takımları arasında hangi tercihi yapacağı uzun süredir merak edilen Hoffenheim'ın 23 yaşındaki orta sahası Kerem Demirbay hakkında Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama geldi ve başarılı oyuncunun Türk Milli Takımı'nda forma giyeceği belirtildi. Almanlar'ın da radarında olduğu bilinen genç oyuncu için daha sonra Almanya Futbol Federasyonu bir açıklama yayınladı. Kerem Demirbay'ın Konfederasyon Kupası kadrosuna alındığı açıklayan Almanlar şok etkisi yarattı. 

Alman Milli Takım'ın Teknik Direktörü Löw'ün favorileri arasında bulunan Kerem Demirbay'ın kulübü Hoffenheim da gurbetçi futbolcunun aday kadroya çağrıldığını duyurdu.

KEREM'DEN İLK AÇIKLAMA:

"Son dakika kararımı değiştirdim. Alman Milli Takımı'nı seçtim. Almanya Milli Takımı'nın aday kadrosunda yer almak benim için onurdur. Telefon geldiğinde inanamadım. Son bir yılda kendimi geliştirdim, Almanya Milli Takımı'na çağırıldığım için çok gururluyum."

TÜRKİYE FUTBOL DİREKTÖRÜ FATİH TERİM;
"Löw'ün bizim oyuncularımızı istemesi bizi mutlu ediyor ancak Kerem konusuna gelirsek son 1 senedir çok hızlı ve iyi bir ilişki kurduk. Yardımcı hocalar sonra benimle görüştü. Ailesi ile görüştük. En son 2 gün evvel Kerem'in bize FIFA'ya gönderilmek üzere Türk milli takımında oynamak istediğini belirten bir yazısı vardı. Ayrıca Hoffenheim kulüben resmi yazı gönderdim. Kendi resmi sitelerinde de bunu yayınladılar, ancak bir kaç saat sonra geri çekmişler. Her ne hikmetse anlayamadık" şeklinde konuştu.

Terim'in dediği gibi Hoffenheim yazıyı sitesinden kaldırdı. Almanya Futbol Federasyonu da Kerem Demirbay'ı kadrosunda gösterdi. TFF şimdi Kerem'in imzaladığı ve FIFA'ya gönderilen ıslak imzalı dilekçeyi sunmaya hazırlanıyor. Benzer bir konu Mesut Özil davasında da yaşanmış, Terim ve ekibi Mesut Özil için çaba göstermiş ancak Özil , Almanya Milli takım forması giymişti.
Kerem Demirbay önce Türkiyeye sonra Almanyaya
TFF ISLAK İMZALI MEKTUBU YAYINLADI
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kerem Demirbay'ın Türk Milli Takımı'nda oynamak istediği ifadelerine yer verdiği ıslak imzalı mektubunu yayınladı. Açıklamanın sonunda son dakika kararını değiştirdiği ifade edilen Demirbay'a futbol yaşantısında başarılar dilendi. Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen futbolcu Kerem Demirbay'la ilgili sitemizden yapılan açıklama ile eş zamanlıolarak Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri basınla paylaşmıştır. Aşağıda Kerem Demirbay'ın ıslak imzası ile Türk Milli Takımı'nı tercih ettiği belge, yasal sürece sokulmuşken, oyuncu 'son dakika' kararını değiştirdiğini duyurmuştur. Daha evvel Türk Milli takımında oynamak istediğini beyan eden, bunun için kendisiyle kurulan tüm diyaloglarda tavrını Türk MilliTakımı'ndan yana gösteren oyuncunun son dakika kararını değiştirmesine neden olan gerekçelerine saygı duyuyor ve futbolyaşantısında başarılar diliyoruz.

TFF YAPTIĞI AÇIKLAMADA NE DEMİŞTİ?
Yurt dışındaki kulüplerde futbol oynayan Türk asıllı oyunculardan Kerem Demirbay, Türk Milli Takım forması giyecek. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından uzun süredir takip edilen ve Türk Milli Takımı'na kazandırılmak istenen Demirbay, resmi başvurusunu da yaptı. Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen genç oyuncu, bir kaç gün evvel yazılı olarak Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti.

Fatih Terim'in yurt dışında oynayan oyunculara giden çağrı listesinde adı bulunan ve bir sonraki kampa davet edilen Kerem Demirbay'ın gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Kosova maçı kampına katılması bekleniyor.

ALMANYA'NIN AÇIKLADIĞI ADAY KADRO:
Kerem Demirbay önce Türkiyeye sonra Almanyaya