« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadıköy boğası Elif!

Yıllar önce Kadıköy’deki boğa heykeli önünde fotoğraf çektirecek kadar kendini sarı-lacivertlilere yakın hisseden Elif Elmas hakkında FIFA’dan da iyi haber bekleniyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Makedonya futbolunun yeni yeteneği olarak hayatımıza giren Elif Elmas'ın Fenerbahçe'ye transferi şaşkınlık yaratmıştı. 17 yaşındaki orta sahanın ise sarı-lacivertli formayı giyme hayalinin peşinden geldiği ortaya çıktı.

Elif'in, daha küçük bir çocukken Kadıköy'deki boğa heykelinin önünde çektirdiği fotoğraflar sosyal medyada paylaşıldı. Taraftarlar, Serhat Akın'dan sonra kimseye yakıştırılmayan ‘Kadıköy Boğası' lakabının varisi olarak da Elif Elmas'ı seçti.

Anlaşmanın detayları da belli oldu. Fenerbahçe, beş yıllık sözleşme imzalayacağı 17 yaşındaki futbolcuya sezon başına 700 bin Euro, kulübüne ise 300 bin Euro yetiştirme bedeli ödeyecek. Öte yandan sarı-lacivertliler, gerekentransfer iznini FIFA'dan alacağına inanıyor.

Oyuncunun babasına Türkiye'de iş bulunurken yapılacak başvuruda Elif'in 20 günle reşitlik hakkından mahrum kalmaması savunulacak. Olumsuz bir karar halinde ise genç oyuncu sezonun ilk yarısını Rabotnicki'de geçirecek. (Skor)

Kadıköy boğası Elif

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler