« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Juventus’a ve yöneticilerine ceza

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Disiplin Kurulu, taraftar gruplarına usulsüz bilet satışlarından dolayı İtalya Birinci Ligi (Serie A) takımlarından Juventus’a ve başkanı Andrea Agnelli’ye ceza verdi.

AA
SON GÜNCELLEME

FIGC’den yapılan açıklamada, ‘Ultras’ adıyla bilinen taraftar gruplarına yönelik bilet satışlarını desteklediği gerekçesiyle Juventus hakkında hazırlanan dosyayı görüşen disiplin kurulunun, spor savcısının taleplerini kısmen kabul ettiği bildirildi. 

Kurulun, federasyonun spor savcısı Giuseppe Pecoraro’nun, başkan Agnelli için talep ettiği 2.5 yıl men ve 50 bin euro para cezası yerine 1 yıl men ve 20 bin euro para cezası verdiği belirtildi.
Juventus’ta başkan Agnelli’nin yanı sıra kulübün mali işlerine bakan yöneticisi Francesco Calvo ile bilet satış işleri sorumlusu Stefano Merulla’ya da 1 yıl men ve 20 bin euro para cezası verildiği, Juventus’un güvenlik işlerinden sorumlu yetkilisi Alessandro Nicola D’Angelo’nun ise 15 ay hak mahrumiyeti ile 20 bin euro para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.
Kurulun, savcının, siyah-beyazlı kulüp için istediği 2 maç güney kale arkası tribünün kapatılması ve 300 bin euro para cezasından, sadece para cezasını onayarak, Juventus’un 300 bin euro ödemesini karara bağladığı ifade edildi.
Cezaların, 2011-2012 sezonundan, 2015-2016’ya olan dönemdeki faaliyetlere ilişkin olduğu aktarıldı.

MAFYA İDDİASINI REDDETMİŞTİ
Başkan Agnelli, geçen mayıs ayında da mafyanın siyah-beyazlı kulübün bilet satış işlemlerine karıştığına yönelik iddialar nedeniyle Temsilciler Meclisi’nin Mafya ile Mücadele Komisyonu’na bilgi vermişti. Calabria bölgesi merkezli suç örgütü ‘Ndrangheta’ ile bağlantılı kişilerle görüştüğü iddiaları üzerine Mafya ile Mücadele Komisyonu’na bilgi veren Andrea Agnelli, mafyanın Juventus’a, taraftar gruplarına bilet satış işlemleri üzerinden örtülü şekilde sızmış olabileceği iddialarını reddetmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz