« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Şenol Güneş gerçekleri! Orman'dan karar...

ÜST üste 2. sezon şampiyonluğa ulaşmanın mutluluğunu yaşayan Beşiktaş yönetimi, iç transferde ilk iş olarak teknik direktör Şenol Güneş’in durumunu netleştirdi. 30 Mayıs’ta KAP’a bildirimde bulunan siyah beyazlılar, başarılı hocanın sözleşmesindeki artı 1 yıllık opsiyon maddesinin kullanılacağını bildirdi. Resmi olarak yapılan bu duyuruya rağmen spekülasyonlar bitmek bilmedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Şenol Güneş’in sözleşmeyi uzatmak için yıllık 1.5 milyon Euro olan ücretine 2 kat zam yapılmasını istediği, bu olmadığı taktirde kulüpten ayrılacağı ileri sürüldü. Hatta Güneş’in gitmesi durumunda, geçtiğimiz günlerde Zenit ile yollarını ayıran Rumen teknik direktör Mircea Lucescu’nun getirileceği bile yazıldı çizildi. Sadece Beşiktaşlıların değil tüm futbolseverlerin kafasını karıştıran bu soruların cevaplarını öğrenmek için Beşiktaş yöneticilerini arayıp sorduk.

İşte Şenol Güneş gerçekleri...

30 MAYIS’TA KAP’A BİLDİRDİLER
BEŞİKTAŞ Kulübü’nün 11 Haziran 2015’te KAP’a gönderdiği açıklamaya göre siyah beyazlılar, 1 Haziran 2017 tarihine kadar yazılı bildirimde bulunmak kaydı ile Güneş’in mukavelesini 1 yıl daha uzatma hakkına sahipti. Siyah beyazlılar bu haklarını daha önce de belirttiğimiz gibi 30 Mayıs tarihinde kullandı ve sözleşme otomatikman 1 yıl daha uzadı. Yani Şenol Güneş, 31 Mayıs 2018 tarihine dek Beşiktaş Teknik Direktörlüğü görevine kesin olarak devam edecek. 65 yaşındaki Güneş’in yeni sezon için alacağı yıllık ücret ise geçmiş 2 senede olduğu gibi 1.5 milyon Euro.

500 BİN EURO ŞAMPİYONLUK PRİMİ
SİYAH beyazlı yönetim, yıllık ücretinin yanı sıra 500 bin Euro da şampiyonluk primi alan Şenol Güneş’e, kulübe kazandırdığı başarılardan dolayı bir jest yapma kararı aldı. Başkan Fikret Orman ve kurmayları, tecrübeli teknik adamın 1.5 milyon Euro olan yıllık ücretine zam yapma konusunda görüş birliğine vardı. Siyah beyazlı yöneticiler ve Güneş önümüzdeki günlerde bir araya gelerek, yapılacak zammın miktarını görüşecek. Hatırlanacağı üzere başkan Orman geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Şenol Güneş ile uzun yıllar çalışmak istediklerini ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz