GeriDünya Kupası "İranlı Messi" 23 yaşında milli takımı bıraktı! Annesinin sağlığı...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"İranlı Messi" 23 yaşında milli takımı bıraktı! Annesinin sağlığı...

"İranlı Messi" 23 yaşında milli takımı bıraktı! Annesinin sağlığı...

"İranlı Messi" lakaplı Sardar Azmoun, sosyal medyada taraftarların kendisine gösterdiği tepki nedeniyle milli takım kariyerini 23 yaşında noktaladığını açıkladı.

FIFA Dünya Kupası'ndan elenen İran Milli Futbol Takımı'nda Rıza Ghoochannejhad ve Sardar Azmoun, çeşitli gerekçeler göstererek milli takımı bıraktığını açıkladı.

30 yaşındaki Rıza Ghoochannejhad, imalı cümlelerle İran Teknik Direktörü Carlos Queiroz’i eleştirdi, milli takım geçmişine son verdiğini belirtti. Ghoochannejhad çok hazırlıklı olduğunu iddia ederek, Dünya Kupası'nda oynatılmadığı için itiraz olarak milli takımı terk ettiğini ifade etti.

İran futbolunun diğer önemli ismi, "İranlı Messi" lakaplı Sardar Azmoun ise taraftarların ona haksızlık ettikleri için kendi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada milli takımdan ayrıldığını açıkladı.

23 yaşında olan ve Rusya Premier Ligi ekiplerinden Rubin Kazan takımında oynayan Türkmen asıllı futbolcu, Dünya Kupası'ndan sonra İran taraftarları tarafından etnik kimliğine ağır hakaretlere maruz kalmıştı. Türkmen asıllı genç futbolcu yaptığı açıklamada, "Şahsıma yapılan hakaretler sonrası, hasta olan annemin sağlığı kötüleşti. Annem ya da milli takımdan birisini seçmek zorunda bırakıldım. Ben de annemi seçtim!” diyerek milli takıma veda etti.

İranlı Messi 23 yaşında milli takımı bıraktı Annesinin sağlığı...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle