GeriDiğer Inis Mor’da favoriler kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Inis Mor’da favoriler kazandı

Inis Mor’da favoriler kazandı

Katılımcıların yer çekimine meydan okuduğu ve 27 metre yükseklikten 85 km/s hızı bulan atlayışların gerçekleştiği Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nde yeni sezon başladı.

İrlanda’nın Inis Mor adasında yapılan mücadeleleri erkeklerde Gary Hunt, kadınlarda ise Rhiannan Iffland kazandı. Manzarasıyla büyüleyen 1100 nüfuslu adadaki atlayışları 50 binden fazla kişi izledi.

Üç saniye süren atlayış sırasında en ufak konsantrasyon kaybının sporculara zorlu anlar yaşattığı Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin 2017 sezonu İrlanda’da başladı. Kuzey Atlantik Okyanusu’nun üstünde bulunan Inis Mor adasındaki mücadeleler 50 bin seyircinin önünde gerçekleşti. Akrobatik hareketlere de sahne olan yarışı erkeklerde Gary Hunt (384.40 puan) kazandı. Kadınlarda ise Rhiannan Iffland (316.60 puan) rakiplerini geçmeyi başardı ve sezona iyi başladı.

Inis Mor’da favoriler kazandı

İtalya’da erkeklerde ikinciliği Britanyalı Blake Aldridge elde ederken Amerika Birleşik Devletleri’nden Andy Jones üçüncü oldu. İlk yarış sonunda erkeklerde Gary Hunt 384.40, Blake Aldridge 384.25 ve Andy Jones 380.30 puana ulaştı.

Kadınlarda ise Yana Nestsiarava (266.90 puan) ikinci sırada kaldı. Ginger Leigh Huber (266.90 puan) de podyumun son sırasında yer aldı.

Red Bull Cliff Diving Serisi’nin ikinci yarışı 9 Temmuz’da Portekiz’in Miguel Azores adasında gerçekleşecek.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle