« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İki Türk genci Sheffield’a üye oldu

Kocaeli’de yaşayan 23 yaşındaki İlkay Aslan ile Bilecik’te yaşayan 24 yaşındaki Reha Kazar, dünyanın ilk futbol kulübü Sheffield FC takımına kongre üyesi oldu. İkili, aynı zamanda kulübün ilk Türk kongre üyeleri unvanına sahipler.

İHA
SON GÜNCELLEME

REHA Kazar ve İlkay Aslan, yaptıkları açıklamada şunları söylediler: “Sheffield FC futbol dünyasında mirasi bir değer taşıyor. Bu yüzden Sheffield FC’ye Dortmund, Barcelona gibi büyük camialar da destek veriyor. Bizim bu köklü kulübe üye olma amacımız ise hem Türk futbolunu iyi bir şekilde temsil etmek hem de futbolun içerisinde olan genç arkadaşlara örnek teşkil etmek. Sheffield FC başkanı ile görüşerek bir Türk kulübü ile yakın ilişkiler de kurmak istiyoruz. Sheffield FC’nin Türkiye’de aktif şekilde tanınması için çalışacağız, projelerimiz var. Türk yönetici aklı ile İngiliz yönetici aklı arasında büyük farklar var. Bizler de bu farkları iyi şekilde anlamalı ve kendimizi bu yönde geliştirmeliyiz. İngiltere, dünya futbolu için çok önemli bir değer ve biz bu değerin içindeki püf noktaları Türk futboluna da kazandırmak için çalışacağız.”
1857 yılında kurulan Sheffield FC, İngiltere’nin bölgesel ligi olan, Evo-Stik First Divison League’de Güney grubunda mücadele ediyor.

İki Türk genci Sheffield’a üye oldu

İki Türk genci Sheffield’a üye oldu


Bunları da Beğenebilirsiniz