« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İhale Trabzon'a kaldı!

Hürriyet Gazetesi Trabzonspor muhabiri Ümit Genç, Süper Lig'de küme düşecek son takımın belirleneceği kritik maçları değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son zamanların trendi, çoğu Trabzonlu'nun hoşuna giden bir söz var: 'Şampiyonu Trabzonspor tayin eder...'

Patenti Kurtlar Vadisi'ndeki Laz Ziya karakterine ait olan bu söz şimdi yerini 'Küme düşeni Trabzon tayin eder'e bıraktı. Neden?

Çünkü şampiyonluk yolunda Başakşehir'e 2 puanlık çelme takan ve Beşiktaş'ın önünü açan Trabzon'a hiç hesabında olmayan bir kader maçı daha yüklendi.

Son Avrupa şansını da Fenerbahçe beraberliği ile harcayınca kepenkleri indiren Trabzonspor'un kapısını 'giderayak' iki dost çaldı... Küme düşme ateşine giren kardeş Bursa ve komşu Rize.

Kaderin cilvesi bir şekilde mutlu mutsuz bütün sonları Trabzon'a bağlıyor ya hani. Yine öyle oldu. İhale Trabzonspor'a kaldı.

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
2010'da Kadıköy'deki malum maçta Fener'e duvar örerek şampiyonu tayin eden, Bursa ile 'Anadolu Şampiyonu' ünvanını paylaşan Trabzon bu kez yeşil beyazlılar için köprüden önce son çıkış.

Bordo mavililerin şike davası mücadelesindeki en büyük destekçisi olan Bursa camiası kurtuluş için son virajda Trabzon'u yenmek zorunda. Diğer tarafta ise Bursa kazanmasın diye Trabzon'a duacı Rize var.

RİZE DÜŞERSE GÖR CÜMBÜŞÜ...
Pek tabii Trabzon şehrini kimin şampiyon olduğu ya da kimin küme düşeceği 'Abdülkadir oynar mı?'dan daha az ilgilendiriyor. Olcay ve Bero cezalı, Onur ve Okay ise sakat. Yani Ersun Yanal prestij maçında yedeklerini görmek isteyebilir.

Tüm bu bileşenler bir araya gelir, Bursa kazanır da Rize düşerse o zaman gör cümbüşü...

Ne geriye bakıp 33 hafta sorgulanır, ne yönetim, ne de Hikmet hoca. Herkes yıllar sonra yine 'Trabzon bizi küme düşürdü' efsanesini duyar Rizeliler'den.

Aynı şekilde Bursaspor'dan da... Şenol Güneş'ten sonra bir arpa boyu yol gidemediler. Güneş'in Beşiktaş'la ikinci şampiyonluğuna yürüdüğü gün intihar ettiler. Bu takım düşerse otobüse saldırıp futbolcularını dövenlerin içi değil ama İbrahim Yazıcı'nın kemikleri sızlayacak.
İhale Trabzona kaldı


Bunları da Beğenebilirsiniz