« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hallgrimsson: 'Türkiye pozisyon bulamadı'

İzlanda Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Heimir Hallgrimsson, Türkiye'yi 3-0 mağlup ettikleri 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu 9. maçına ilişkin, "Kendi takımımı kutlamalıyım. Türkiye, gol pozisyonu bulamadı. Çok iyi savunma yaptık." dedi.

AA
SON GÜNCELLEME

Hallgrimsson, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı ve taraftarını tebrik etti. 
Türkiye'nin zorlu bir deplasman olduğunu ifade eden Hallgrimsson, şöyle konuştu:

"Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı ve atmosferin güzelliğini gördük. Bu maçta ilk golü atmak önemliydi. Takım olarak Türkiye'ye karşı iyi savunma yapmalıydık. Bunu iyi yaptığımızı düşünüyorum. Takım olarak bu akşam birinci ve ikinci golü attıktan sonra üçüncü gol tamamlayıcı oldu. İyi savunma yaptık, organize oynadık ve disiplinliydik. Takımımı tebrik ediyorum. Galibiyetten dolayı memnunum."

Hallgrimsson, İzlanda Milli Takımı Teknik Direktörü olarak rakip takımın neyi başarıp başaramadığını yorumlayamayacağını belirterek, "Kendi takımımı kutlamalıyım. Türkiye, gol pozisyonu bulamadı. Çok iyi savunma yaptık. Çok kompakt oynayarak topa hakim olduk. Bire bir mücadeleleri kazandık. Bu akşam takım olarak iyi savunma yaptık." değerlendirmesinde bulundu.

Milli Takım Eskişehir'de dağıldı! Dünya Kupası hayali sona erdi
Milli Takım Eskişehir'de dağıldı! Dünya Kupası hayali sona erdi
2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu maçında A Milli Takımımız evinde İzlanda'ya 3-0 mağlup oldu. Millilerin bu sonuçla birlikte 2018 Dünya Kupası'na gitme şansı matematiksel olarak sona erdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz