GeriFutbol Hakemi yere seren o taraftara 4.5 yıl hapis istendi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakemi yere seren o taraftara 4.5 yıl hapis istendi!

Hakemi yere seren o taraftara 4.5 yıl hapis istendi!

Bu sezonun ilk yarısında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yan hakem Tarık Ongun’a tribünden yabancı madde atarak yaralanmasına neden olan 2 taraftar hakkında 4,5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.  Tarık Ongun taraftarlardan şikayetçi olmadı.

22 Ekim 2017 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi olaylı geçmiş, taraftarlar sahaya yabancı madde atmıştı. Atılan maddelerden bazılarının isabet ettiği yan hakem Tarık Ongun dizlerinin üzerine çökerek bir süre yerde kalmıştı.

Yaşanan bu olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Bürosu Savcılığı resen soruşturma başlattı. Kamera görüntülerini inceleyen savcılık Galatasaraylı iki taraftarı tespit etti.

Gözaltına alınan taraftarlar L.M.Y ve D.B savcılıkta verdikleri ifadede bir anlık sinirle sahaya yabancı madde attıklarını kabul etti. Şüpheli L.M.Y ifadesinde, su şişesi attığını, şüpheli D.M ise boş olan karton kahve bardağı attığını söyledi.

TARIK ONGUN ŞİKAYETÇİ OLMADI
Hakem Tarık Ongun ise savcılığa verdiği ifadede, arkasının dönük olduğu sırada tribünlerden yabancı madde atıldığını ve bu maddelerin çenesine ve dizine geldiğini söyledi. Atılan maddelerden sersemleştiğini söyleyen Ongun bir anda dizlerinin üstüne çöktüğünü anlattı. Tarık Ongun kendisine yabancı madde fırlatan taraftarlardan ise şikayetçi olmadı.

4,5 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENDİ
İfadelerin ardından iddianame düzenleyen savcılık, spor müsabakalarında işlenen “kasten yaralama ve mala zarar verme” kapsamındaki suçların şikayete bağlı olmadığından şüpheli taraftarlar L.M.Y. ve D.B. hakkında “kamu görevlisi hakeme yönelik görevinden dolayı kasten yaralama” suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası talep etti. Her iki şüpheli hakkında ayrıca en az 1 yıl maç müsabakalarını seyirden men cezası verilmesini talep etti.

Hakemi yere seren o taraftara 4.5 yıl hapis istendi

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle