« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güney Amerika'da onun için kamp kurdular!

Trabzonspor’un izleme-araştırma görevlilerinin yaklaşık 3-4 aydır Güney Amerika’da kamp kurduğu, sadece lig değil, milli maçları da takip ettiği ortaya çıktı. Bordo-Mavililer’in özellikle orta saha ve forvet transferi için bu bölgeden bir tercih yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Listede hem genç hem de deneyimli adaylar var.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor’da gündem artık transfer... Yeni sezona çok daha güçlü bir kadroyla girip 50. yılda şampiyonluk kovalamayı kafasına koyan Bordo-Mavililer, neredeyse tüm dünyayı yakın takibe almış durumda.

Ancak Fırtına, bazı bölgelere ‘özel ilgi’ gösteriyor. O coğrafyalardan biri de Güney Amerika. Karadeniz ekibinin izlemearaştırma ekibinin değişmeli olarak tam 4 aya yakın zamandır burada ulusal ve kulüp bazında maçlar izlediği ortaya çıktı.

YAŞ ARALIĞI GENİŞ
Ersun Yanal ve ekibine çok detaylı görsel ve istatistiki raporlar sunmaya hazırlanan izleme-araştırma ekibinin özellikle forvet-10 numara pozisyonu için birçok futbolcuyu listesine aldığı öğrenildi.

Oyuncular arasında Atletico Minerio’da forma giyen 33 yaşındaki Brezilyalı yıldız golcü Fred de var, 24 yaşında olan ve Danimarka’da Aalborg’ta mücadele eden Perulu forvet Edison Flores de.

İZLEMEYE GİDECEKLER
Ayrıca Peru’nun 10 numarası, Belçika’nın Cherleroi takımında mücadele eden Benavente (22) ile Brezilya’da Vitoria’da kariyerine devam eden bir başka golcü Kieza da (30) Trabzonspor’un profesyonellerinin gündeminde.

Gelecek hafta içinde teknik direktör Ersun Yanal’a Güney Amerika’dan çok detaylı bir rapor gelecek ve karar verilecek oyuncuları canlı gözle izlemek için Başkan Muharrem Usta ile Yanal soluğu yurt dışında alacak. (Fanatik)