« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökhan Zan: Ölümden döndük

SPOR Toto 2. Lig’de mücadele eden Hatayspor’un genel menajeri Gökhan Zan, önceki gün Kastamonuspor 1966 ile oynadıkları play-off çeyrek final maçı sonrası saha içinde ve dışında büyük olaylar yaşandığını ve futbolcularının ölümden döndüğünü söyledi.

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmayı penaltı atışları sonucunda 3-2 kazanan Kastamonuspor taraftarlarının maç biter bitmez sahaya indiğini belirten Zan, şunları söyledi:

“Yüzlerce kişi bir anda saha içine girip kutlama yaptı. Bu sırada 4. hakem (Tolga Kadaz) kafasına darbe aldı. Teknik direktörümüz Ziya Barcı darp edildi. Bazı futbolcularımızın boğazına sarıldılar. Bu arada birinin elinde kesici alet olsaydı çok kötü şeyler olabilirdi. Sahada tüm bunlar yaşanırken, bizim güvenliğimizden sorumlu emniyet güçleri neredeydi? Maalesef güvenlik zafiyeti üst seviyedeydi. Bütün bunlar Kastamonuspor tur atlamasına rağmen oldu. Ya biz kazansaydık, kimbilir neler olurdu?” 

FUTBOLCULARIMIZ COPLANDI
Gökhan Zan, stat dışında takım otobüsü beklerken, içinde iki kişinin bulunduğu bir jipin, futbolcuların ve güvenlik görevlilerinin üzerine kasten sürüldüğünü ve bu sırada ölümden döndüklerini de iddia etti. Zan, olayı şöyle anlattı:

“Maçtan sonra stadın önünde otobüs beklerken, iki taraftar gelip bizi sözle taciz etti. Ben oradaki güvenlik güçlerine, ‘Lütfen bu şahısları uzaklaştırın’ dedim. Ondan sonra bu şahıslar bir jipe binip hızla önümüzden geçerken, hocamıza ve kulüp başkan vekilimize çok ağır küfürler etti. O esnada bizim otobüsümüz kapıdan içeri girince bunlar araçlarıyla sıkıştı ve paniğe kapıldı. Ondan sonra arabayı futbolcularımızın ve yanımızdaki güvenlik güçilerinin üstüne sürdü. Herkes panik halinde sağa sola kaçtı. Bu sırada futbolcularımızdan birkaçı anlık refleksle arabayı tekmeledi. Ne yapsınlar! Futbolcularımız ölümden döndü ama maalesef coplananlar yine onlar oldu.  

KASTAMONU BAŞKANI BİZE ‘ŞİKAYETİNİZİ GERİ ALIN’ DEDİ
Daha sonra karakola gidip bu iki kişiyi şikayet ettim. Onları emniyete getirdiler. Kastamonuspor Başkanı da geldi, ama bize geçmiş olsun diyeceğine, ‘Şikayetinizi geri alın yoksa onlar sizi şikayet edecek’ dedi. Ben şimdi başkana soruyorum; ‘Bu mudur temiz futbol?’ Ben bu yaşananları Kastamonuspor camiasına mal etmek istemiyorum, 2. ve 3. liglerde yaşanan genel bir soruna dikkat çekmek için konuşuyorum. Tüm alt liglerde böyle olaylar yaşanıyor ve malesef gerekli önlemler alınmıyor.”


Bunları da Beğenebilirsiniz