GeriFutbol Gökhan İnler'den Beşiktaş'a jest!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökhan İnler'den Beşiktaş'a jest!

Başakşehir'de kariyerini sürdüren Gökhan İnler, eski takımı Beşiktaş'a jest yaptı.

Medipol Başakşehir’in tecrübeli futbolcusu Gökhan İnler, 41’inci İstanbul Maratonu öncesi Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

“DURUMU OLMAYAN ÇOCUKLARA YARDIM ETMEK İÇİN KOŞUYORUM”

Gökhan İnler, 2017 yılında kendi kurduğu ISEV (İnler Spor ve Eğitim Vakfı) adına 41. Vodafone Istanbul Maratonu'nda 15 km koşusunda yer aldı.

ISEV vakfı yönetim kurulu, sporcular ve gönüllülerin de koştuğu maratonda Gökhan İnler tüm Türkiye'yi "Haydi, Haydi Spora" sloganı ile spora davet etti.

Türkiye'nin dört bir yanından yetenekli çocukları ISEV catısı altında dünya standartlarında yetiştirerek, onların başarılı birer sporcu ve birey olmalarını sağlamak için vakıf kuran İnler, durumu olmayan çocuklara yardım etmek istediğini belirtti. İnler, "Benim için önemli bir gün. İlk defa arkadaşlarımla maraton koşacağım. Neden koşuyorum çünkü 2 sene önce çocuklara yönelik İnler Spor ve Eğitim Vakfı (ISEV) adlı bir vakıf kurdum. Durumu olmayan çocuklara eğitim ve yardım etmek istiyorum. Çünkü bu ülkeye borçlu hissediyorum, bu ülkeye bir şeyler vermek istiyorum. Bütün çocukları, herkesi davet ediyorum. Spor önemlidir. Onun için katılıyorum. İnşallah ileri ki zamanlarda çocuklarımıza yardım ederiz" diye konuştu.

''BENİ HERKES TANIYOR, BEŞİKTAŞ...''

Gökhan İnler, 150 Beşiktaş forması alarak, "Omuz Omuza Kartal Yuvası" kampanyasına destek vermesi hakkında ise "Öne çıkarmaya gerek. Beni herkes, taraftarlar tanıyor, Beşiktaş için küçük bir jestti" İfadelerini kullandı. Gökhan İnler, uluslararası başarıları ve örnek sporcu ahlakının yanısıra, sosyal projelere duyarlılığı ile de tanınmakta. Geçtiğimiz yıl sokak hayvanlarını korumak, hayvan şiddetine dur demek adına yine ISEV vakfının yaptığı "Türkiye Sokak Canlarını Seviyor" adlı sosyal projeye imzasını atmıştı.

Gökhan İnler, “15 kilometre koşusunu bitirdik. Güzel bir koşuydu bizim için. Bugün çocuklar ve İnler Spor ve Eğitim Vakfı için koştuk” dedi.

Bu yıl 41’inci kez düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu dahilinde düzenlenen 15 kilometre koşusunda Medipol Başakşehir’den takım arkadaşı Milos Jojic ile birlikte ter döken Gökhan İnler, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Bugün çok önemli bir deneyim yaşadığını vurgulayan İnler, “Süperdi. 15 kilometre koşusunu bitirdik. Güzel bir koşuydu bizim için. Bugün çocuklar ve İnler Spor Eğitim Vakfı için koştuk. Takım arkadaşım Milos Jojic’i de tebrik etmek istiyorum. Bugün bana çok yardımcı oldu. Hayırlısıyla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KÖPRÜYÜ YÜRÜYEREK GEÇMEK MÜTHİŞ BİR HİSTİ”

İlk defa bir maratona katılan Gökhan İnler, köprüyü yürüyerek geçmenin mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak, “Köprüyü yürüyerek geçmek müthiş bir histi. Her zaman arabayla geçiyoruz. Bugün yürüyerek ve koşarak geçtik. Müthiş bir duyguydu” şeklinde konuştu.

Öte yandan 35 yaşındaki futbolcu, önümüzdeki yıllarda maratona tekrar katılmak istediği söylerken, “İnşallah uyarsa, tabii ki tekrardan katılırım” açıklamasında bulundu.

Gökhan İnler, maratonun başlangıcından sonuna kadar geçen süreçte kişisel sosyal medya hesabından koşudaki bir çok anların videosunu paylaşarak bu yarışı ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmedi.

Gökhan İnlerden Beşiktaşa jest

Gökhan İnlerden Beşiktaşa jest

iddaa'da en çok oynanan bahisleri kaçırmayın, incelemek için buraya tıklayın!

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle