GeriSpor Geleceğin sporcu adayları CNR Sports Week’de seçiliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Geleceğin sporcu adayları CNR Sports Week’de seçiliyor

Geleceğin sporcu adayları CNR Sports Week’de seçiliyor

Geleceğin sporcu adayları belirlemek amacıyla başlatılan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Öğrenci Taraması, CNR Sports Week’de devam ediyor. Projeye öğrenci ve aileler yoğun ilgi gösteriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Öğrenci Taraması, CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenen CNR Sports Week İstanbul Festivali’nde devam ediyor. Türk spor tarihinin en büyük altyapı atılımı olarak değerlendirilen proje ile Türkiye'nin tüm spor dallarında fizyolojik ve fiziksel normları ortaya çıkarılarak, spora yatkınlığı olan öğrencilerin üst düzey performans sporcusu olarak yetişmeleri hedefleniyor.

Proje, çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaygınlaştırmak, toplumda spor yapma kültürü yerleştirmek, çocuk ve gençlere sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, çocuk ve gençleri spor dalına yönlendirmek ve yetenekli çocukların üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamayı hedefliyor.

CNR Sports Week Festivali kapsamında, 16 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile her yıl ilkokul 3. sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrenciye sportif yetenek taraması test ve ölçümleri yapılıyor.

200’ün üzerinde marka, 100’den fazla etkinlik

Festivalde, ayrıca yüzden fazla spor etkinliği, ana sahne ve fuar alanın her yerinde sporseverlerle buluşuyor. Sağlıklı yaşam, gıda takviyesi ve fitness ekipmanlarının yanı sıra fitness ve Zumba gibi 100’ün üzerinde etkinlik de düzenleniyor.

Tüm dünyada çığ gibi büyüyen ‘Strongman (Güçlü adam) yarışması, Türkiye’de ilk kez CNR Sports Week’de düzenleniyor. 215 kg’lık özel mekanizmalarla yürümeye çalışan yarışmacılardan finale kalan 10’u, festivalin son günü otomobil kaldırmayı deneyecek.

Geleceğin sporcu adayları CNR Sports Week’de seçiliyor

Yorumları Göster
Yorumları Gizle