Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2017 Gazi Koşusu ne zaman saat kaçta yapılacak? Gazi Koşusunda hangi kanalda yayınlanacak?

2017 Gazi Koşusu ne zaman saat kaçta yapılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok ilgi gören ve araştırılan konular arasında yer aldı. Bu yıl 91. kez Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilecek Gazi Koşusu'nun start numarası kura çekimi yapıldı. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk adına 1927’den bu yana kesintisiz devam eden Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusunda yarışacak jokeyler belirlendi. Peki, 2017 Gazi Koşusu ne zaman saat kaçta yapılacak? Gazi Koşusunda hangi kanalda yayınlanacak?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına, 1927 yılından beri kesintisiz düzenlenen, Türk yarışçılığının Derbisi Gazi Koşusu, 1'i dişi 19 tayın katılımıyla Ramazan Bayramı'nın 1. gününde, 25 Haziran Pazar günü saat 20.00’de gerçekleşecek. TJK TV kanalından tüm koşular canlı olarak yayınlanacak.

Veliefendi Hipodromu'nda 8 Koşulu Program

Bayramın ilk günü olması sebebiyle atlı karınca, bando, çocuk etkinlikleri, çocuk tiyatrosu, müzik dinletileri gibi renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Veliefendi Hipodromu’nda günün programı şöyle oluştu:

Saat 17.00 Kadın Binici Dostluk Kupası Koşusu

Saat 17.30 Küheylan Koşusu

Saat 18.00 Zübeyde Hanım Koşusu

Saat 18.30 Nene Hatun Koşusu

Saat 19.00 İstiklal Savaşı Koşusu

Saat 20.00 GAZİ KOŞUSU

Saat 21.00: Anafartalar Koşusu

Saat 21.30: Ali Rıza Bey Koşusu

Gazi Koşusu’na Özel yayın

Türkiye Jokey Kulübü Televizyonu (TJK TV) ekranında çifte bayram yaşanacak. Şölen havasında yaşanacak olan etkinlikler izleyicilere aktarılacak.

At yarışlarının canlı yayınlarının dışında, jokey odasından, padoktan ve hipodromun değişik yerlerinde yapılacak röportajlarla bu özel günün tüm detayları ekranda olacak.

70 kişilik ekibin görev alacağı canlı yayınlarda 2 jimmy jib kamera, 2 süper motion kamera, 1 high speed (phantom) kamera, 1 Drone (Helicam), Starting box içinden parmak kameralar olmak üzere toplamda 20 ye yakın kamera kullanılacak.

Gazi Koşusu günü yarış programı, röportajlar, yorumlar, analizler ve o güne ait her şey, TJK TV ve TAY TV’den (Digitürk Kanal 399) HD olarak yayınlanırken, Gazi Koşusu ayrıca CNNTURK’den de canlı olarak ekranlara gelecek.

ALTILI GANYAN PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN

Gazi Koşusu’nda start kuraları çekildi

Bu yıl 91. kez Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilecek Gazi Koşusu'nun start numarası kura çekimi yapıldı. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk adına 1927’den bu yana kesintisiz devam eden Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu, 25 Haziran Pazar günü saat 20.00’de 91. kez İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulacak. Bu önemli yarışın start kuraları çekimi de Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti. Kura çekimine Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci, yönetim kurulu üyeleri ve TJK Asli Üyeleri, Gazi Koşusu'na katılacak tayların sahipleri ile ünlü gazeteci Halit Kıvanç ve ünlü dizi ve film oyuncusu Emre Karayel de katıldı. Koşuya 19 tay kayıt yaptırdı. Yapılan kura çekiminde sonucunda atların start numaraları şöyle:

Griffon: 1
Eskayra: 2
Runner Bull: 3
Ulan Bator: 4
Pershing: 5
Piano Sonata: 6
Depository: 7
Sinyor Şamil: 8
Oğlum Beratıım: 9
Scamp: 10
Zümrüthan: 11
Last Point: 12
Naçal: 13
Just Eagle: 14
Zafer Ateşi: 15
Finesse: 16
Storm Sea Swell: 17
Tarsus Beyazı: 18
Orange Blossom: 19

4 kadın at sahibi şampiyonluk için yarışacak
Koşuya 4 kadın at sahibi Piraye Cemiloğlu (ESKAYRA), A. Ceyda Feyzullah (GRIFFON), Nurbiye Gülerce (RUNNER BULL) ve Hatice Yıldız (ULAN BATOR) tayları ile Gazi Koşusu'nda ekürilerini temsil edecekler.

AHMET ÇELİK, EKREM KURT'un rekorunu egale edebilecekmi?
91. Gazi Koşusu'nda tüm gözler Ahmet Çelik'in üzerinde olacak. Şampiyon jokey Ahmet Çelik, 2015 yılında RENK, 2016 yılında da GRAYSTORM'la bu önemli koşuyu kazanma başarısı göstermişti. Bu seneki koşuya PIANO SONATA ile katılacak olan Çelik, koşuyu kazanması durumunda,, 1971 yılında MİNİMO, 1972 yılında AKKOR ve 1973 yılında ise KARAYEL ile üç yıl üstüste bu koşuyu kazanan Ekrem Kurt'un rekorunu egale etmiş olacak.

Gazi Koşusunda 18 erkeğe karşı tek dişi Dev yarışın favorisi...Gazi Koşusu'nda 18 erkeğe karşı tek dişi! Dev yarışın favorisi...

HALİS KARATAŞ 7. şampiyonluğun peşinde
91. Gazi Koşusu'nda 1996 yılında BOLD PILOT, 2005 yılında POPULAR DEMAND, 2006 yılında HIZEL BEYİ, 2011 yılında ANATOLY, 2012 yılında MATADOR YAŞAR ve son olarak 2014 yılında BLAZE TO WIN isimli safkanla 6 kez en büyük kupayı kazanan Halis Karataş, start alacağı PERSHING isimli tayla kazanarak hem 7. birinciliğine ulaşıp 9 birinciliği bulunan Mümin Çılgın'a bir adım daha yaklaşmak, hem de iki senelik özlemi sona erdirmek için mücadele edecek.

GÜNÜN GANYANI, 5 koşuda oynanabilecek
91. Gazi Koşusu'nda düzenleneceği 25 Haziran Pazar günü Gazi Koşusu'nun yanısıra günün 3. Koşusu Zübeyde Hanım, 4. Koşusu Nenehatun, 5 Koşusu İstiklal Savaşı ve 7. Koşusu olan Anafartalar Koşularında da ''GÜNÜN GANYANI'' oyunu oynanabilecek.

Zübeyde Hanım Koşusu
(Açık G2/D) Saat: 18.00

4+ yukarı yaşlı safkan İngiliz kısraklarının önemli yarışlarından biri olan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım adına düzenlenen koşu (Açık - G2 / D); çim pistte 1600 metre mesafede saat 18.00’de gerçekleşecek.

Birincilik ikramiyesi 200.000 TL olan koşuda; geçen sene bu koşuyu kazanan Willpower'ın yanı sıra Ayza, Chachkova, Ice Princess, Iskra, Life Time, Lucky Moment, Mandarin, Misae, Mi Bombon, Perhane, San Marino ve Tatvan İncisi isimli 13 kısrak start alacak.

Ali Rıza Bey Koşusu
(Açık G2/ DHÖ) Saat: 21.30

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün babası Ali Rıza Bey adına düzenlenecek koşuda, 4+ yaşlı Arap atları birincilik mücadelesi verecek. Çim pistte 1400 metre mesafede yapılacak koşunun ikramiyesi 200.000 TL.

Saat 21.30’da başlayacak koşuda; Budakhan, Cankardeşler, Kırdeniz, Montego, Olgunabi, Ova, Tanatar, Trakya Ateşi, Uçarer, Uluer, Amankaya ve Rengül isimli 12 safkan birincilik mücadelesi verecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler