« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolculara göre Bundesliga’nın enleri

Bundesliga’da forma giyen futbolcular arasında yapılan ankete göre Deniz Aytekin sezonun en başarılı 3. hakemi seçildi. Tayfun Korkut ise en başarısız tek adam oylamasında 4. sırada yer aldı.

Ali VARLI / BERLİN
SON GÜNCELLEME

2008 yılından bu yana Bundesliga’da maç yöneten FİFA kokartlı Deniz Aytekin, ligde mücadele eden 18 takımın kadrosunda bulunan futbolculara göre sezonun en başarılı üçüncü hakemi seçildi. Ankete katılan 248 futbolcunun yüzde 10.5’i Deniz Aytekin’e oy verdi. Berlin'li Manuel Graefe futbolcuların yüzde 26.6’sına göre en başarılı hakemi seçilirken, Şampiyonlar Ligi finalini yöneten Felix Brych ise yüzde 12.1 ile ikinci sırada yer aldı.

129 MAÇTA DÜDÜK ÇALDI

Berlin'de Hertha Berlin ile Cottbus arasında oynanan lig maçında ilk kez Bundesliga’da düdük çalan Aytekin, şimdiye kadar 129 kez Bundesilga karşılaşması yönetti. Aytekin, bu sezon başarılı yönetim gösterince Dortmund ve Frankfurt arasında oynanan Alman Futbol Federasyonu (DFB) Kupası finalinde de görev aldı. Bu, Aytekin'in kariyerinde yönettiği ilk DFB finali oldu. 2011 yılından beri FİFA kokarttı takan Aytekin, 12 mili maç ve 32 Avrupa Kupası karşılaşmasında düdük çaldı.

TAYFUN KORKUT BAŞARISIZ

Ligde forma giyen futbolcular sezonun en başarılı ve en başarısız teknik direktörlerini de seçti. Futbolculara göre en başarılı teknik adam Hoffenheim’ı çalıştıran 29 yaşındaki Julian Nagelsman. Futbolcuların yüzde 44.8’i Nagelsmann’ın en başarılı teknik adam olduğu yönünde görüş belirtti. En başarısız teknik adam olarak ise Leverkusen’den gönderilen Roger Schmidt. 248 futbolcudan yüzde 24’ü Schmidt’i başarısız gösterirken, Tayfun Korkut da en başarısız teknik adamlar arasında yer aldı. En başarısız teknik adam sıralamasında futbolcuların yüzde 8.9'u Korkut için oy kullandı. Korkut bu oranla dördüncü sırada yer aldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler