GeriVoleybol Finale yükselen ilk takım Eczacıbaşı VitrA oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Finale yükselen ilk takım Eczacıbaşı VitrA oldu

Finale yükselen ilk takım Eczacıbaşı VitrA oldu

Avrupa Şampiyonluğu hedefini hafta içi ummadığı bir yenilgiyle noktalayan Eczacıbaşı Vitra, AXA Sigorta Kupa Voley’de Galatasaray HDI Sigorta’yı zorlanarak da olsa 3-2 yenerek finale yükseldi.

İlk sette Boskovic ve Meliha’nın etkili oyunuyla rahat biçimde 25-11 kazanan Eczacıbaşı Vitra ikinci sete çok tutuk başladı. Galatasaray HDI bu seti sürekli önde götürerek farkı bir ara 15-21’e kadar açtı. Galatasaray HDI Sigorta’nın Eczacıbaşı’ndan kiraladığı Hande Baladın’in muhteşem oyunu ve takımına kazandırdığı 9 sayıyla 22-25’le skoru eşitledi 1-1

Üçüncü sete de Galatasaray iyi başladı. Eczacıbaşı Vitra Başantrönörü Motta Kim, Gözde ve Gamze üçlüsünü alarak taktik anlayışını değiştirse de Hande Baladın şovu devam etti ve Galatasaray HDI bu seti de 19-25 kazanarak 1-2 öne geçti.
Dördüncü sette Eczacıbaşı Vitra üstünlüğü vardı. Turuncu beyazlar Meliha İsmailoğlu’nun etkili oyunu, Boskoviç’in sayılarıya bu seti 25-16 kazanarak eşitliği yakaladı 2-2

Final setinde baştan sona etkili oynayan Eczacıbaşı Vitra 15-8’le adını finale yazdırdı.

Salon: Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi
Hakemler: İlhami Şenyurt, Ebru Ayata
Eczacıbaşı VitrA: Ezgi Dilik, Larson, Büşra Kılıçlı, Boskovic, Meliha İsmailoğlu, Gibbemeyer (Simge Şebnem Aköz, Güldeniz Önal, Kim Koung, Gözde Yılmaz, Gamze Kılıç)
Galatasaray HDI Sigorta: Çağla Akın, Leys, Aslı Kalaç, Meryem Boz, Hande Baladin, Jackson (Gizem Karadayı, Elif Su Ericek, Atkinson, Buse Kayacan, Nursevil Aydınlar Gökbudak)
Setler: 25-11, 22-25, 19-25, 25-16, 15-8
Süre: 116 dakika (20, 28, 31, 23, 14)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle