« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Final serisi sığır pazarına mı takılacak

Almanya’da Basketbol Bundesliga’nın play-off finalisti Bamberg’in rakibi belli oldu. Ligin güçlü ekiplerinden ve şampiyonluğun en büyük favorisi Ulm’u 78-75 yenen Oldenburg, adını finale yazdırdı.

Ali VARLI / BERLİN
SON GÜNCELLEME

FİNALİSTLER Bamberg ve Oldenburg arasındaki beşli serinin ilk karşılaşması 4 Haziran Pazar günü Bamberg’de oynanacak. Ardından ikinci karşılaşma için finalistler 7 Haziran Çarşamba günü Oldenburg’da karşı karşıya gelecek. Play-off’un üçüncü maçı için iki rakip bu kez yine Bamberg’de 11 Haziran’da maç yapacak. Eğer play offun serisinin ilk üç maçında taraflardan biri üç galibiyet alamazsa bu kez dördüncü karşılaşma 14 Haziran’da Oldenburg’da oynanacak. Ancak bu maç sığır pazarına takılacak. 

Final serisi sığır pazarına mı takılacak

SIĞIR PAZARI KURULUYOR
Oldenburg takımı finale çıkamayacağını düşünerek maçları oynadığı salonun rezervasyonunu yapmadı. Salon yetkilileri de kurulacak sığır pazarı için salonu kiraya verdi. Böylece 14-17 Haziran tarihleri arasında salonda sığır pazarı kurulacak. Oldenburg yöneticileri şimdi play-off serisinin dördüncü maçının nerede oynayacaklarını kara kara düşünüyor. Ancak henüz bir salon bulamadılar. Oldenburg yönetimi federasyon yetkililerinden de kendilerine yardım etmelerini istiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz