Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2017 Final Four ne zaman oynanacak? Final Four bilet fiyatları açıklandı mı?

2017 Final Four ne zaman oynanacak sorusu tüm basketbolseverler tarafından oldukça merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Temsilcimiz Fenerbahçe'nin de yer aldığı Final Four için artık heyecan dorukta. Kritik mücadeleleri yakından izlemek isteyen basketbolseverler Final Four bilet fiyatları hakkında her hangi bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak ediyorlar. Peki, 2017 Final Four ne zaman oynanacak? Final Four bilet fiyatları açıklandı mı? İşte detaylar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Final Four ne zaman sorusu, temsilcimiz Fenerbahçe'nin mücadele ettiği turnuvayı takip etmek isteyenler tarafından sorgulanmaya başlandı. Avrupa basketbolunun bir numaralı turnuvası olan Final Four için bilet fiyatlarını sorgulayan sporseverler, oynanacak maçları yakından takip etti. Peki, Final Four maçları ne zaman oynanacak? İşte, Final Four bilet fiyatları ve maçların oynanacağı tarihler hakkında bazı bilgiler

FİNAL FOUR NE ZAMAN OYNANACAK?

19-21 Mayıs tarihleri arasında Sinan Erdem Arena'nın ev sahipliği yapacağı 2017 Euroleague Final Four'da sezonun en iyi 4 takımı şampiyon olmak kozlarını paylaşacak.

Sinan Erdem Arena'da 2012 senesinde de Avrupa Ligi Dörtlü Finali oynanmış, mutlu sona ulaşan ekip Yunanistan temsilcisi Olympiakos olmuştu.

“Euroleague ile olan işbirliğimize büyük önem veriyoruz”

Final Four organizasyonunun İstanbul’a çok yakışacağını belirten Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı Türk Hava Yolları olarak bu sürecin içinde yer almaktan büyük gurur duyduklarını ifade ederek; “Euroleague ile olan işbirliğimize büyük önem veriyoruz. Basketbol sporunun bir parçası olmak bize mutluluk veriyor. Turnuvanın Final Four heyecanının İstanbul’da yaşanması, sponsorluk süresince duyduğumuz heyecanı da zirveye taşıyacak. Euroleague yönetimi ile beraber, tüm basketbol severlere ve gezginlere gerçekten beklentilerinin çok ötesine geçecek bir spor deneyimi yaşatabileceğimiz yeni ve farklı yönler üzerinde kafa yoruyoruz” şeklinde konuştu.

“Kupayı İstanbul’da vermek harika olacak”

Euroleague Basketball Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu ise şuları söyledi:

“Türkiye’nin basketbolda son yıllarda kaydettiği müthiş büyümenin yanı sıra İstanbul’da da rakiplerinden aşağı kalmayan bir Final Four geleneği hakim. Dolayısıyla önümüzdeki Mayıs ayında Euroleague şampiyonuna kupasını burada verecek olmaktan heyecan duyuyoruz. Basketbol seyri açısından en iyi deneyimlerden birini yaşatan ve taraftarların tarihte ilk kez tüm yıldızları kendi şehirlerinde görebilmeleri nedeniyle de mükemmel bir seçim olan Sinan Erdem Spor Salonu’na geri dönüyoruz. Euroleague’e her geçen yıl daha fazla ilgi göstermeye devam eden Türk taraftarlarının, Final Four’un en önemli maçlarında bize eşlik etmesi harika olacak.”

2020 yılına kadar ‘Turkish Airlines Euroleague’

THY 2010 yılından beri Euroleague’in isim sponsoru ve söz konusu işbirliği 2020 yılına kadar sürecek. Dünya çapında 290 destinasyonda hizmet veren THY’nin müşterileri ve sanal camiası, dünyanın her yerinden insanları içeriyor: THY, her günkü uçuşlarında olduğu gibi, desteklediği spor etkinliklerinde de, onlara beklentilerinin daima ötesine geçen deneyimler sunmayı hedefliyor.

BİLET FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Final Four bilet fiyatları hakkında henüz bir bilgi paylaşımında bulunulmadı. Bilet fiyatları, en geç önümüzdeki hafta içerisinde Final Four'u yakından takip eden sporseverlerle paylaşılacaktır.


Bunları da Beğenebilirsiniz