GeriFutbol Fikret Orman'dan sert sözler: Namerttir...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fikret Orman'dan sert sözler: Namerttir...

Fikret Orman'dan sert sözler: Namerttir...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN Sports'a çıktığı programdan önemli açıklamalarda bulundu

Dün yenildikleri maç hakkında konuşan Fikret Orman, 'Aile içi sorunları kamuoyu önünde paylaşmam. Dün akşam çok güzel bir maç oynandı. Vodafone Park'ta ilk kez mağlup olduk. O da Antalyaspor'a nasipmiş. Kaybetsek de seyir zevki yüksek bir maçtı' ifadelerini kullandı.

İşte Fikret Orman'ın açıklamalarından satır başları:

ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK

Bu yönetim kuruluyla Beşiktaş tarihinin en büyük yatırımını yaptık. Tarihin en büyük futbolcu satışını gerçekleştirdik. Beşiktaş tarihi açısından çok önemli işler yaptık. Sosyal medya denen bir şey var. Ben hiç ilgilenmem, okumam bakmam ama yöneticiler yazılanlara çizilenlere çok takılıyor. Beşiktaş'ı parçalamak için de troll hesaplar yapılıyor. Önemli problemlerle uğraşacağımız bir sezon yaşıyoruz. Motivasyonum önemli, ben çökersem Beşiktaş çöker. Açıkçası bende de bir yorgunluk oluştu.

AHMET ABİ'YLE HİÇ KAVGA ETMEDİK

Birbirimizle mücadele edersek kendimize ihanet etmiş oluruz. Yeni yönetim konusunda henüz görüşmeler yapmadım. Yazılanların hepsi külliyen yalan. Bu hafta başlayacağım. İlk olarak ise Ahmet Nur Çebi ile görüşeceğim. Biz 6.5 senede Ahmet Abi'yle hiç kavga etmedik. Kendisini çok severim o da beni çok sever.

NAMERTTİR

Kabul ediyorum, bir motivasyon düşüklüğü var.Beşiktaş hakkında bildiği bir şey var olan varsa ve çıkıp açıklamıyorsa, ispatlamıyorsa namerttir! Genel Kurul'da borç isteyeceğimiz yönündeki haberler tamamen uydurma. Bizim zaten mali genel kurulumuz yok. Biri tüzük tadil, diğeri seçim. Yönetim Kurulu üye sayısını azaltacağız.

YALANLARI ORTAYA ÇIKIYOR

Yönetim Kurulu üye sayısını 13'e indireceğiz. Yalanları ortaya çıkıyor ama yalancılıktan yine vazgeçmiyorlar. Beşiktaş taraftarı ve genel kurul beni tanır. Bunları çıkartanlara söylüyorum 16'sında seçim var, hep beraber birleşin aday olun. Şov yapmak için 100 imza toplayamayacaklar da girmesin, birleşin. Kulüpte profesyonellerin işine karışmam. İletişimin, finansın, hiçbirinin işine karışmam.

HERKES FUTBOLUN İÇİNDE OLMAK İSTİYOR

'Birkaç yöneticiyle yönetiyor' lafı çıkıyor çünkü herkes futbolun içinde olmak istiyor. Bunları konuşmaktan işimize konsantre olamıyoruz. Yeni dönemde bu konuda da düzenlemeler yapacağız. Şükrü Yazıcıoğlu hiçbir transfer konusuna dahil olmadı. Bizi eleştirenleri sandığa bekliyorum. Koyduk sandığı ortaya. Birleşip gelsinler. Negredo'yu 2.5 milyon Euro'ya aldık, eleştirildik.

BİZİ PARÇALAMAK İSTİYORLAR

Kulübü hacizlerden kurtardık, üzerine kaynak getirdik. Başkanlık süresince elimi paraya ve transfere sürmedim. Transferde tüm görüşmeleri yöneticiler üzerinden götürdük. Geçen sene sadece transfere 7.5 milyon Euro harcadık. Vida'yı bonservissiz aldık. Ezeli rakiplerimizin transfer konusu bizimkisi kadar konuşulmuyor. Neden bizimki konuşuluyor. Çünkü bizi parçalamak istiyorlar! Bunu yapan kim? Beşiktaş'takiler.

TARAFTARLARIN OĞUZHAN'A TEPKİSİ BENİ RAHATSIZ ETTİ

2012'den bu yana Ahmet Bulut'a bir dolar bile ödemedik. Ben geldiğimde menajerlik ücretleri %22'ydi, şimdi %7. Yüzde 22'yken ortaya çıkmamışlar, bugün 7'ye itiraz ediyorlar. Biz bu oyuncuları ağızları konuşsun diye almıyoruz, ayakları konuşsun diye alıyoruz. Ağızları değil, ayakları konuşacak. Ayaklarla başlar yer değiştirmeyecek. Herkes yapması gerekeni yapacak. Taraftar taraftarlığını, oyuncular oyunculuğunu yapacak. Taraftarın Oğuzhan'a tepkisi beni rahatsız etti. Formalar bizim namusumuzdur, Beşiktaş'ta forma giyen oyuncular da gözümüzün nuru. Oyunculara bu sezon zor bir sene geçireceğimizi söyledim.

Günün en popüler iddaa tercihlerini incelemek için buraya tıklayın!


Yorumları Göster
Yorumları Gizle