GeriFutbol Fikret Orman: Bir futbol kulübü satın alacağız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fikret Orman: Bir futbol kulübü satın alacağız

Fikret Orman: Bir futbol kulübü satın alacağız

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'daki Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulunuyor. Orman, altyapıdan oyuncu yetişmesi için bir futbol kulübü satın alacaklarını söyledi. Şenol Güneş için de çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'daki Divan Kurulu'nda çarpıcı açıklamalar yaptı...

Orman'ın açıklamaları şöyle:

- Şenol Güneş'le yolumuza devam etmek istiyoruz. Gelecek sezon altyapı çalışmalarına daha çok önem vereceğiz.

- Yeni bir tesis yatırımı yapacağız. Altyapıdan oyuncu çıkaramıyoruz.

- Her sene 6-7 milyon dolar harcıyoruz ancak yeni oyuncu gelmiyor. En sonunda bu çocukları da kaybediyoruz.

- Bundan dolayı altyapı için bir futbol takımı satın alacağız.

- Altyapı ekiplerimizin hepsini Ümraniye'deki tesisimizde toplayacağız. Minik takımları Fulya'da bırakacağız.

- Kıskançlık üzerine yapılan dedikodular beni çok üzüyor. Beşiktaş artık yalanlar üzerine kurulu bir kulüp değildir.

- Kimse Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerine planlar yapmasın.

- Bir yandan yatırım yapmak, bir yandan kulübü büyültmek, bir yandan transfer yapmak... Hepsi bir anda zor oluyor.

- Şenol Güneş ve ekibiyle yaptığımız anlaşma 2 artı bir yıldır. Bir yıl da Beşiktaş'ın çıkma hakkı vardır. Şenol Güneş'in öyle bir hakkı yoktur.

- Bir yıl daha sözleşmemiz var. Sözleşmeler çok önemli şeyler değildir. Mutsuzluk olduğu takdirde teknik direktörle devam etme zorlaşır.

HOCAMIZDAN ÇOK MUTLUYUZ
- Biz hocamızla çok mutluyuz. Bir senelik sözleşmesi olmasına rağmen sezon sonu oturup, daha uzun süreli ilişkiler içinde olma gayreti içinde olacağız.

- Kur zararımız yüksek olsa da planlarımız içinde gidiyoruz. Bir sene daha anlaşmamız var. Olsa da olmasa da biz yönetenlerin zihniyeti aynı şekilde devam edecektir.

- Satmadan oyuncu alma şansınız yok, bütçe içinde kalıp son seneyi başarılı şekilde geçirmemiz lazım. Vodafone Arena'nın yatırımı 382 milyon lira tuttu.

- Bu konuda bazı spekülasyonlar yapılıyor. Bu işin fıtratında konuşmak var, ama ahlaksızca konuşmak değildir. Trabzonspor'un stadı 200 milyon küsura mal olmuş da niye bizimki 380 milyon liraya mal olmuş.

- Biz burada deniz seviyesinin eksi beş koduna inmek için bir milyon metreküp hafriyat yaptık. 10 metre yüksekliğinde 2 kilometre uzunluğunda perde oldu.

- Son derece lüks bir stat yaptık. Gidin bahsedilen statları gezin bir de Vodafone Arena'ya bakın. Aralarında dünya kadar fark var.

- Kıskançlık üzerine yapılan dedikodular beni çok üzmektedir.Fulya'daki yerlerimiz için 'bu kadar milyon dolar kira verilecek' denildi. Gidin içerisine bakın bomboş.

- Kiraya vermek için 3-4 milyon dolarlık yeni konsept yapmamız lazım. Aidatlarını ödemek bile dünya masraf tutuyor.

- Oluşturacağımız istikrarla futbol takımımız daha başarılı hale gelecektir.Allah bize inşallah 4 sene, 5 sene üst üste şampiyonluklar gösterir.

- Süleyman Seba'dan sonraki en güçlü dönemdeyiz. İsteklerimi yapmak konusunda çok hızlı davranabilirdim. Beşiktaş'ın kendi iç kavgalarını bir tarafa bırakıp, işleriyle uğraşma zamanı.

- Biz buralara yürüyerek geldik, şimdi koşma zamanı. Bunu da icraatla yapabilir diye tüzük ortaya koymuyorum. Tüzük konusunda herkesin şikayeti var. Kavga içine girmemek için tüzüğü getirmedim.

- Divan seçimine ben üzülmedim. Keşke buralara gelmeseydi. Bu konu her şeyden önce beni ve yönetim kurulunu üzmüştür. Beşiktaş'ta her zaman muhalefet olacaktır. Bunun yeri divan kurulu değildir, yeri genel kuruldur.

BAŞAKŞEHİR'İN YAŞADIĞI BİR KAZADIR
- Çıkar aday olursunuz. Hırslarınızın zekanızın önüne geçmemesi lazım. Beşiktaş'ı mahkemeden mahkemeye götürmemek lazım. Babam kanserdi. Ölümüne iki ay kala, koltuk değneğiyle geldi, oy attı. Divan kurulu kavga yeri değildir.

- Başakşehir'in yaşadığı bir kazadır. Başakşehir 3-2 önde, son dakikada gol yiyorlar ve maç 3-3 bitiyor. Çıkıyorlar dışarıda otobüse binecekleri noktada oyunculara ana avrat küfrediliyor.

- O sinirle yapılıyor. Bizim başımıza gelse biz de aynı tepkiyi verebiliriz.Biz başka takımın durumundan yararlanacak kulüp değiliz.Oyuncular ceza alsa da yenmek için gidecektik şimdi de yenmek için gideceğiz

BORÇ 1.760.455.388 LİRA

Denetleme Kurulu başkanı Feyyaz Tuncel Siyah Beyazlıların borcunu açıkladı.
Tuncel'in verdiği rakamlara göre Beşiktaş'ın toplam borcu 1.760.455.388 Lira.

 

 

Fikret Orman: Bir futbol kulübü satın alacağız

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle