« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe ve Galatasaraylı oyuncuların pozunun hikayesi

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı mağlup ederek kupayı almasının ardından iki takımın toplu halde fotoğraf çekilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Oluşan dostluk fotoğrafının fikir babası olan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, bu tabloyu maç oynanırken hayal ettiğini belirterek:

“Hemen fikrimi yönetim kurulu üyesi ve milli takımlar sorumlusu Kurtaran Mumcu, Yönetim kurulu üyesi Bahar Mert Üçoklar, Asbaşkan Ahmet Göksu, Asbaşkan Suat Güler’ya ilettim. Hepsi çok olumlu karşıladılar. Bu hislerle maçın sonunu bekledik. Kupa töreninden sonra da konuyu ilk olarak Fenerbahçe yöneticisi Selim Kosif’e ilettim kendisi hiç düşünmeden bir an bile tereddüt göstermeden ‘Elbete, seve seve’ dedi. Baha sonra bizzat Galatasaray Yöneticisi Ali Yüce’ye dittim o da sağ olsun ‘Seve seve sayın başkanım. Neden olmasın. Bizim kimseyle problemimiz yok seve seve geliriz’ dedi ve bu fotoğraf oluştu. Fotoğrafa dikkatli bakılırsa karede bulunan herkesin yüzlerinin güldüğü ne olarak görürsünüz. Bu da ne kadar doğru bir adım attığımızın belgesidir” dedi.

Kendisinin Federasyon seçimleri öncesinde slogan olarak ‘Camiada birlik beraberlik ve dostluğu sağlayacağım’ demiştim. Bu da bu sloganın ilk adımıdır.

Oluşan bu fotoğraf gazetelerde yayınlanınca çok olumlu geri dönüşler aldığını belirten TVF Başkanı Üstündağ “Yüzlerce mesaj geldi, adeta telefonum tebrik mesajları yüzünden kilitlendi. Oluşan tablo bütün spor camiasını mutlu ettiğini görmek, herkesin çok mutlu olduğunu hissetmek bizim için ne kadar doğru bir iş yaptığımızın belgesi oldu. Hele bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın sosyal medya hesaplarından bu tabloyu övmesi bizi ayrıca mutlu etti. Devamını yaşatmak için yep yeni projeler üretmek istiyoruz’ dedi.