Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Fenerbahçe şampiyon olur çünkü daha zekiler'

Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini sezon boyu krizleri iyi yönettiklerini dile getirdi ve ekledi: "Takımımızın avantajı koçumuzun ve oyuncuların yüksek zekasında saklı."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KRiZLERDEN ZAFERLE ÇIKTIK
EUROLEAGUE formatının değişmesi turnuva için çok olumlu oldu. Euroleague’in geleceği adına her şey pozitif. Her takım çok sayıda maç oynadı sezon boyunca ve herkes benzer sorunlara, benzer şartlara sahip. Takımımızın avantajı ise, koçumuzun ve oyuncularımızın yüksek zekasında saklı. Ayrıca kriz yönetiminde de başarılı olup, fark yarattığımıza inanıyorum. Çünkü ciddi sakatlıklar yaşadık. Kilit oyuncularınız takımdan uzak kaldığında o durumu telafi etmek hiç kolay olmayabiliyor. 

FiNAL iÇiN HAZIRIZ
Şimdi final seviyesi için hazırız. Tek hedefimiz olabilir, o da sürekli zirvede kalmak. Üç yıl üst üste Final Four’da olmak önemli bir istikrar işareti. Artık en iyinin de en iyisini oynamalıyız. Herkes aynı hayale sahip. Ama hayal kurarken, denemeye de devam etmelisiniz. Bizim haricimizdeki üç takım da bunu yapıyor. Daha önceki iki Final Four’dan çok şey öğrendiğimize inanıyorum.
Fenerbahçe şampiyon olur çünkü daha zekiler
ŞANSA DA iHTiYAÇ VAR

Fenerbahçe taraftarları her yerde... Berlin’de de varlardı, Madrid’de de varlardı. Yolumuzda bizi asla yalnız bırakmadılar. Ancak şimdi en büyük yardım için hazır olmalılar. Biraz şansa da ihtiyacımız olduğu kaçınılmaz ama her takımın şansa ihtiyacı vardır.

iBRE FENER’DEN YANA ÇÜNKÜ...
GHERARDINI, “Euroleague’de koç ve takımın yüksek zekasıyla fark yarattık” dedi. Koç ve oyuncuların geçmişten aldıkları dersler, medya günündeki özgüvenli duruşları, Gherardini’nin sözleri ile ‘İstanbul faktörünü’ birleştirince şampiyonluğun en önemli adayının F.Bahçe olduğunu söylemek zor değil.


Bunları da Beğenebilirsiniz