« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Fenerbahçe, Beşiktaş'ı da beni de şaşırttı! Çünkü...'

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Kenan Başaran, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin ilk yarısını değerlendirdi...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte, Kenan Başaran'ın ilk 45 dakikayla ilgili yorumları...

Derbiye iki taraf nasıl başladı?
Beşiktaş, hemen baskı kurmak istedi ancak Fenerbahçe ileri üçlüsü yaptığı baskıyla buna ilk 25 dakika çok fazla izin vermedi. Beşiktaş, hızlı top çeviremeyince de akışkan bir oyun yakalamakta başta zorlandı. Fenerbahçe ise beklentilerin aksine çok da savunmacı görünmedi. Zaten yediği gol de bunu gösterdi. Hücuma çıkarken yediği kontrayla golü yedi. Oysa bu golü Beşiktaş'ın yemesi beklenirdi.

Volkan Demirel tribünlerle yine gerilim yaşadı neden?
Volkan, artık bir derbi kurdu. Tribünlerin psikolojisiyle oynamayı çok iyi biliyor. 25'ten sonra Beşiktaş baskıyı artırınca Volkan, Talisca ile yaşadığı bir tartışmayı büyüttü. Sarı kart görmesine rağmen cüretli şekilde gerilimi sürdürdü. Temel amacı Beşiktaş'ın ritmini bozmaktı. Ve bunda da gole kadar başarılı oldu.

Peki hakemin yönetimi?
Fırat Aydınus, aşırı iyi niyetli davrandı. Erken bir iki sarı kart göstermek yerine fauller ve nasihatlerle işi geçiştirip oyunun temposunu olumsuz etkiledi. Beşitaş'ta ise Quaresma yanlış tercihleriyle tribünlerin asabını bozdu. Ama golle herşey unutuldu, şimdilik.

İkinci yarı ne tür hamleler olabilir?
İki hocanın da ikinci 45'e aynı kadrolarla çıkmasını bekliyorum. Ama Güneş'in özellikle Babel ve Quaresma'yı uyaracağını düşünüyorum. Babel'e "Daha çok topa gir" diyecek, Quaresma'ya da "Bencillik etme ve tek top oyna" diyecektir. Tıpkı atılan golde olduğu gibi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz